П О С Т А Н О ВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2010 року Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого – судді Ткаченка О.М.
за участю секретаря Кремсалюк Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тальне адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» посилаючись на те, що вона, 1943 року народження і відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року є дитиною війни і починаючи з 01.01.2006 року їй повинна виплачуватися щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, але така допомога не виплачується, при зверненні позивачки до управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі їй було відмовлено в перерахунку пенсії, позивачка вважає цю відмову незаконною, що і змушує її звернутися до суду з позовом в якому просить зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за 2006-2008 роки.
Позивачка до початку судового засідання подала в суд заяву про те, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд слухати справу без її участі.
Представник відповідача за довіреністю до початку судового засідання подала до суду клопотання в якому просить суд слухати справу без участі представника, а також заперечення проти позовних вимог в якому просила суд застосувати наслідки пропущення строку звернення до адміністративного суду та відмовити в задоволенні позову посилаючись на те, що відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсій, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, а ч. 3 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених за цим Законом, тобто питання визначення величини мінімальної пенсії за віком, що застосовується для обчислення підвищення пенсії особам, яким встановлено статус «дитини війни» не вирішено у законодавчому порядку.
Також, Законом України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що фінансування виплат за цим Законом проводиться із державного бюджету України, а не із бюджету Пенсійного Фонду України.
Крім того, рішення про відновлення дії Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у редакції, чинній до внесення змін до нього, Верховною Радою України не приймалося, внаслідок цього, порядок обчислення пенсії та підвищення до них передбачений Законом України «Про соціальний захист дітей війни» залишився не врегульованим.
Відтак, у 2008 році для обчислення пенсії та підвищень, передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни» Кабінетом Міністрів України
прийнято постанову № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 року, яка набула чинності з 22.06.2008 року.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає що позовні вимоги задоволенню не підлягають з таких підстав:
Згідно паспортних даних позивачка ІНФОРМАЦІЯ_2, отже до 02.09.1945 року їй було менше 18 років, відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 р. - вона є дитиною війни. Зазначені обставини визнані сторонами.
Позовна заява подана позивачкою до суду 19.01.2010 року, в якій позивачка просить зобов’язати відповідача здійснити перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за 2006-2008 роки.
В запереченні, яке було надано до суду представником відповідача, відповідач заявив клопотання про застосування наслідків пропущення строків звернення до адміністративного суду.
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України, д ля звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України, пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку що позовні вимоги позивачки щодо перерахунку та виплати пенсії з підвищенням на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 2006 року по 2008 рік задоволенню не підлягають, оскільки позивачкою пропущений строк звернення до адміністративного суду, будь-яких клопотань про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивачкою чи її представником не було надано, що відповідно до положень ст.100 КАС України є підставою для відмови в задоволенні адміністративного позову.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про соціальний захист дітей війни", ст. ст. 11, 12, 17, 71, 86, 99, 100, 159, 160, 163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області про зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» відмовити повністю.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Тальнівський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 5 ст.186 КАС України.
Головуючий
- Номер: 2-а-88/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-88/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Ткаченко Олександр Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.09.2015
- Дата етапу: 18.09.2015
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-88/10
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Ткаченко Олександр Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.09.2015
- Дата етапу: 22.09.2015
- Номер: б/н
- Опис: про визнання дій протиправними
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-88/10
- Суд: Теплодарський міський суд Одеської області
- Суддя: Ткаченко Олександр Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.12.2010
- Дата етапу: 10.12.2010
- Номер:
- Опис: стягнення вартості компенсації щорічної допомоги на оздоровлення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-88/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Ткаченко Олександр Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.02.2010
- Дата етапу: 19.02.2010
- Номер: 2-а-88/10
- Опис: про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести виплату державної допомоги дитині війни в повному розмірі
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-88/10
- Суд: Жовківський районний суд Львівської області
- Суддя: Ткаченко Олександр Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.03.2009
- Дата етапу: 11.10.2010