ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 лютого 2010 року 14:25 № 2а-16351/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шрамко Ю.Т.
при секретарі судового засідання Кузьменко Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Оболонському районі м.Києва
до ОСОБА_1
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Оболонська районна у
м. Києві державна адміністрація
за участю представників сторін:
від позивача: клопотання від 19.02.2010 р. про розгляд справи без участі представника позивача
від відповідача: заява від 19.02.2010 р. про розгляд справи без участі відповідача
від третьої особи: заява № 24-1 від 11.01.2010 р. про розгляд справи без участі третьої особи
В порядку статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України сторони заявили письмові клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідно до пункту 10 частини першої статті 3, частини третьої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження без участі сторін на підставі наявних у справі матеріалів.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 19.02.2010 р. було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва звернулась до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, зареєстрованої Оболонською районною у м. Києві державною адміністрацією.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.12.2009 р. відкрито провадження у адміністративній справі та призначене попереднє судове засідання на 15.01.2010 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.01.2010 р. закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду на 19.02.2010 р.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, починаючи з четвертого кварталу 2004 року по теперішній час, не подає до податкових органів звітності та відомостей, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою ДПІ у Оболонському районі м. Києва № 962 від 07.12.2009 р., заборгованності перед бюджетом не має.
19 лютого 2010 р. до суду надійшло клопотання від представника позивача, в якому зазначено, що позивач підтримує позовні вимоги в повному обсязі та просить суд провести розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідач 19.02.2010 р. подала до суду заяву, якою повідомила про визнання позову та просила суд розглядати справу без участі відповідача.
Від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору до суду надійшла заява № 24-1 від 11.01.2010 р. про розгляд справи без участі представника Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації.
Згідно з вимогами п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Суб’єкт підприємницької діяльності–фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована у Оболонській районній у м. Києві державній адміністрації як суб’єкт підприємницької діяльності з 11.04.2002 р. та отримала Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця № НОМЕР_1 від 11.04.2002 р.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення у зв’язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими ст.ст. 112, 113 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом, приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).
Частиною 2 статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців» передбачено, що підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
З урахуванням викладеного, наведених норм чинного законодаства України, приймаючи до уваги те, що факт неподання звітності підтверджується матеріалами справи, а позов відповідачем визнається повністю, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб–підприємців», ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 69-71, 112, 122, 136, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність суб’єкта підприємницької діяльності-фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2.
У день набрання постановою законної сили направити її державному реєстратору Оболонського району м. Києва для внесення запису щодо цього судового рішення та повідомлення органів, визначених у ч. 3 ст. 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»та вчинення дій щодо проведення процедури припинення підприємницької діяльності фізичної особи у встановленому законом порядку.
Згідно з вимогами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Згідно з вимогами ст.ст. 185-186 КАС України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження постанови подається до апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, - з дня складення постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений та підписаний 22 лютого 2010 року.
Суддя Шрамко Ю.Т.