ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №1-58/2007р.
13 березня 2007 року м.Лубни
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області В складі:
головуючого судді - Гудкова С.В., при секретарі - Яценко Л.І., з участю прокурора - Загребельного О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Лубни кримінальну справу про обвинувачення :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня-технічна, неодруженого, має на утриманні малолітню дитину -ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, не працюючого, раніше судимого 25.01.1996 року Лубенським міським судом за ст.81 ч.4, ст.44 КК України до 3-х років позбавлення волі, згідно ст.46Л КК України з відстрочкою виконання вироку строком на 2 роки, 04.06.2003 року Лубенським районним судом за ст. 185 ч.2 КК України, згідно ст. 75 КК України з відстрочкою виконання вироку строком на 1 рік, у скоєнні злочину , передбаченого ст. 164 ч. 1 КК України , -
ВСТАНОВИВ :
Підсудний ОСОБА_1 відповідно до постанови Лубенського міського суду Полтавської
області від 26 лютого 2002 року зобов'язаний сплачувати на користь ОСОБА_4аліменти на утримання доньки - ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_3
народження, з усіх видів заробітку, але не менше 25% мінімального розміру заробітку на дитину,
щомісячно, починаючи з 21.02.2002 року і до досягнення дитиною повноліття.
Але підсудній ОСОБА_1, з метою ухилення від сплати аліментів, змінивши місце роботи, не повідомив про це державного виконавця, працюючи з 2002 року на неофіційних роботах з січня 2006 року по березень 2006 року на будівництві кафе "Світ продуктів" у приватного підприємця ОСОБА_5 та маючи стабільний прибуток, починаючи з березня 2002 року без поважних причин аліменти на користь ОСОБА_4 не сплачує, ніяких дій, направлених на відшкодування заборгованості по сплаті аліментів не здійснює, ніякої іншої допомоги дитині також не надає.
Крім цього, після звільнення з будівництва кафе ''Світ продуктів", підсудній ОСОБА_1 з метою ухилення від сплати аліментів, на облік у центр зайнятості, як безробітній, не став, продовжує не сплачувати аліменти на утримання своєї неповнолітньої дитини. Внаслідок несплати аліментів в період з 21.02.2002 року по 1.12.2006 року ОСОБА_1 має заборгованість по оплаті аліментів на користь ОСОБА_4 на утримання дитини на загальну суму 2973 гривень.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винним себе у скоєнні злочину при вищевказаних обставинах визнав повністю, про обставини скоєння злочину дав покази, як указано в описовій частині вироку.
Згідно ст.299 КПК України судом не досліджувались докази вини підсудного стосовно фактичних обставин справи.
Зважаючи на послідовність показів підсудного ОСОБА_1 про обставини справи, суд вважає покази достовірними, а його вину встановленою та доведеною.
Дії підсудного ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 164 ч.І КК України, як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, часткове відшкодування збитків потерпілій, завданих злочином, що визнається судом пом'якшуючими покарання обставинами.
Обставин, які обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1 - суд не вбачає. З урахуванням характеру та ступеня тяжкості скоєного злочину, особи підсудного ОСОБА_1, суд вважає необхідним призначити йому покарання у вигляді обмеження волі.
Враховуючи, що підсудний ОСОБА_1 засуджується на термін до 5 років, пом'якшуючи покарання обставини, позитивну характеристику з місця проживання, має на утриманні малолітню дитину, суд вважає, що його виправлення та перевиховування можливе без ізоляції від суспільства, а тому його слід звільнити від відбування покарання з випробуванням на підставі ст.75 КК України.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України , суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч.І КК України і призначити йому покарання у вигляді 1 (одного) року обмеження волі.
Згідно ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 (один) рік.
Зобов'язати засудженого ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, періодично з'являтись на реєстрацію в ці органи не рідше одного разу на місяць.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до набрання чинності вироком, залишити підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.