Справа № 6а-6/ 2008 рік
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2008 року Совєтський районний суд
Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Кудряшової A.M.
при секретарі - Голова А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду в смт. Совєтський Совєт-ського району Автономної Республіки Крим заяву Управління Пенсійного фонду України у Совєтському районі Автономної Республіки Крим про встановлення способу та порядку виконання судового рішення,
ВСТАНОВИВ:
УПФ України у Совєтському районі АР Крим звернулося до суду із заявою про встановлення способу та порядку виконання постанови Совєтського районного суду АР Крим від 16 січня 2008 року по справі № 2а-46/2008 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФ України у Совєтському районі АР Крим. Вимоги мотивовані тим, що зазначеною постановою зобов'язано УПФ України у Совєтському районі АР Крим провести перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії починаючи з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року включно відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції діючій до 01 січня 2008 року, якою передбачено щомісячне довічне грошове утримання або інша державна соціальна допомога, яка сплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, проте поняття «мінімальна пенсія за віком» тлумачено лише ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та відповідно до цього Закону встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили дієздатність, встановленого законом. Заявник посилаючись на статтю 62 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», якою передбачено, що розміри державних соціальних гарантій на 2007 рік розраховуються в залежності від прожиткового мінімуму, встановлюється відповідними законами, просить суд встановити спосіб та порядок виконання постанови Совєтського районного суду АР Крим від 16 січня 2008 року по справі № 2а-46/2008 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФ України у Совєтському районі АР Крим.
У судове засідання представник заявника та стягувач не з'явилися, про місце, дату та час розгляду справи сповіщені належним чином, про що свідчать розписки про отримання судових повісток, від представника заявника - Емірвелієвої Е.Д. на адресу суду надійшло клопотання про залишення заяви без розгляду, у зв'язку з відкликанням заяви Управлінням Пенсійного фонду України у Совєтському районі Автономної Республіки Крим та вирішення цього питання у його відсутності, про причини неявки стягувана суду невідомо.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 263 КАС України, суд вважає за можливим питання про залишення заяви без розгляду вирішити у відсутності не з'явившихся осіб.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України у разі, якщо надійшло клопотання заявника про відкликання заяви, суд ухвалою залишає заяву без розгляду.
Дослідивши матеріали справи та приймаючи до уваги, що залишення заяви без розгляду не суперечить вимогам закону та не порушує будь-чиїх прав та законних інтересів, клопотання боржника про відкликання заяви і залишення без розгляду є його добровільною волею, при цьому представник УПФУ у Совєтському районі АР Крим не обмежений у повноваженнях на відкликання заяви, з урахуванням того, що заявник не позбавлений права повторного звернення до суду після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, керуючись ст. ст. 155, 158-160, 165, 263 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника заявника - Емірвелієвої Ельзари Дляверівни, - задовольнити
Заяву Управління Пенсійного фонду України у Совєтському районі Автономної Республіки Крим про встановлення способу та порядку виконання судового рішення - залишити без розгляду, у зв'язку з відкликанням заяви.
Роз'яснити заявнику, що відповідно до ст. 155 ч.3 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі апеляційної скарги через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Ухвала набирає законної сили після закінчення п'ятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та десятиденного строку для подання апеляційної скарги, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.