Справа № 22ц-1387/2010 р. Головуючий у I інстанції – Іванюк І.І.
Категорія – цивільна Доповідач - Євстафіїв О.К.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2010 року Апеляційний суд Чернігівської області
у складі:
головуючого - судді Литвиненко І.В.,
суддів: Євстафіїва О.К., Шарапової О.Л.,
при секретарі Штупун О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області на постанову Бобровицького районного суду Чернігівської області від 23 березня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області про відновлення пенсійних прав,
В С Т А Н О В И В:
В апеляційній скарзі УПФУ в Бобровицькому районі Чернігівської області просить скасувати дану постанову і відмовити у задоволенні позову.
У грудні 2008 р. ОСОБА_5 пред’явила позов до УПФУ в Бобровицькому районі Чернігівської області, в якому просила поновити їй строк звернення до суду і зобов’язати відповідача нарахувати підвищення до пенсії як дитині війни, яке вона отримувала протягом 2006 - 2008 р.р., у сумі, що становить 30% мінімального розміру пенсії за віком, який визначається згідно з ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що вона має статус дитини війни. Статтею 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” передбачено, що УПФУ в Бобровицькому районі Чернігівської області щомісячно повинно їй виплачувати підвищення до пенсії у сумі, що становить 30% мінімального розміру пенсії за віком, який визначається згідно з ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Проте відповідач протягом 2006-2008 р.р. виплачував їй підвищення, про яке йдеться, у меншому, ніж зазначений вище, розмірі.
Оскаржуваною постановою позов частково задоволено: визнано протиправною виплату УПФУ в Бобровицькому районі Чернігівської області ОСОБА_5 підвищення до пенсії як дитині війни в період з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р. в розмірі, меншому ніж 30% мінімального розміру пенсії за віком, який визначається згідно з ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, і зобов’язано його здійснити перерахунок підвищення за даний період відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” та виплатити заборгованість, що утворилася внаслідок недоплати підвищення, про яке йдеться; у задоволенні решти вимог відмовлено; на користь позивача з Державного бюджету України стягнуто 3 грн. 40 коп. на відшкодування судових витрат.
Не погоджуючись з цією постановою, УПФУ в Бобровицькому районі Чернігівської області посилається на те, що воно у 2008 р. виплачувало ОСОБА_5 підвищення до пенсії як дитині війни у тому розмірі, в якому його було встановлено чинним законодавством.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, суд вважає, що вона підлягає відхиленню, виходячи з наступного.
Вирішуючи справу по суті, суд І інстанції виходив з того, що у 2008 р. відповідач виплачував позивачеві підвищення до пенсії як дитині війни у меншому, ніж встановлено ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” розмірі, у зв’язку з чим останній зобов’язаний зробити відповідний перерахунок даного підвищення за період з 25.05.2008 р. по 31.12.2008 р. – в межах строку позовної давності та з дати визнання неконституційними тих статей закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік”, якими було встановлено розмір підвищення до пенсії особам, які мають статус дитини війни, на 2008 р. Ці висновки суду є вірними.
Так, по справі встановлено наступне.
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, має статус дитини війни; у 2008 р. вона перебувала на обліку в УПФУ в Бобровицькому районі Чернігівської області та отримувала пенсію, що підтверджується витягом з її паспорта й копією пенсійного посвідчення (а.с. 7, 8).
Протягом 2008 р. відповідач виплачував позивачеві підвищення до пенсії як дитині війни у меншому, ніж встановлено ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, розмірі.
Дані обставини учасниками судового розгляду не оспорюються.
Жодного доказу того, що підвищення до пенсії як дитині війни ОСОБА_5 виплачувалося у належному розмірі, та жодного доводу щодо цього з посиланням на норми чинного законодавства УПФУ в Бобровицькому районі Чернігівської області суду не навело й не надало.
Законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення перевірено у межах доводів апеляційної скарги і підстав для його скасування не встановлено.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 307, 308, 313 – 315 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бобровицькому районі Чернігівської області відхилити, а постанову Бобровицького районного суду Чернігівської області від 23 березня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але вона може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Судді: