Судове рішення #8958936

     

Справа  № 2-886/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

(Заочне)

28 квітня 2010 року Солом’янський  районний суд м. Києва,

у  складі: Головуючого судді Оксюти Т.Г.,

                       при секретарі Уваровій Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в місті Києві цивільну справу за позовом Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію, -

В С Т А Н О В И В:

04 січня 2010 року позивач звернувся з позовом до суду, в якому просив стягнути з відповідача заборгованість за спожиту електричну  енергію в сумі 2179,68 грн. Також, просив стягнути суму сплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30,00 грн.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач є одержувачем електроенергії.

За особовим рахунком відповідача НОМЕР_1 станом на листопад 2009 року рахується заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі 2179,68 грн., яка виникла внаслідок несплати відповідачем рахунків за спожиту електричну енергію.

Отже, загальна сума заборгованості становить 2179,68 грн.

На підставі вищевикладеного просив позов задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити. Не заперечувала проти ухвалення заочного рішення в порядку передбаченого ст. 169 ЦПК України.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про дату та час розгляду справи повідомлена належним чином, причини неявки суд не повідомила, а тому суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів у її відсутність ухваливши заочне рішення проти чого не заперечує представник позивача.

Суд, вислухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 11 ЦК України цивільні права та обов’язки можуть виникати із договорів, правочинів чи безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Відповідно до п. 4 ст. 4 ЦК України постанови Кабінету Міністрів є актами цивільного законодавства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357 затверджено «Правила користування електричною енергією для населення».

Відповідно до п. 1 «Правила» регулюють відносини між громадянами (споживачі електричної енергії) та енергопостачальниками. «Правила» обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності.

Судом встановлено, що 01.01.1999 на ім’я відповідача відкрито особовий рахунок одержувача електроенергії НОМЕР_1.

Згідно ст. 3 Закону України “Про електроенергетику” відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Так, взаємовідносини між громадянами (фізичними особами - споживачами електричної енергії) та енергопостачальниками, в тому числі порядок укладення договорів та порядок розрахунків за спожиту електричну енергію, регулюються відповідно до «Правил користування електричною енергією для населення» від 26.07.1999 року №1357.

Наявність відносин між сторонами, а отже і виникнення цивільних прав й обов’язків, підтверджується діями сторін : позивач здійснює постачання електричної енергії та через Комунальне підприємство “Головний інформаційно-обчислювальний центр Київської міської державної адміністрації” щомісяця надсилає відповідачам платіжні документи (рахунки) на оплату спожитої енергії, а відповідач має здійснювати оплату виставлених рахунків

Відповідно до п. 27 «Правил користування електричною енергією для населення» від 26.07.1999 року №1357 у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного у договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електричної енергії. У разі несплати за спожиту електричну енергію на 30 день після отримання споживачем попередження енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі.

Пунктом 42 вищевказаних «Правил» передбачено, що споживач електричної енергії зобов’язаний оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил.

Відповідно до п. 53 цих «Правил» у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження.

У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.

На підставі акта енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 «Правил»), а також, відповідно до «Методики обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією», затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 № 562, визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.

Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.

Встановлено, що за особовим рахунком відповідача станом на  листопад 2009 року рахується заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі 2179,68  грн., яка виникла внаслідок несплати відповідачем рахунків за спожиту електричну енергію, що підтверджується розрахунком заборгованості.  

Отже, загальна сума заборгованості становить 2179,68 грн.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, «зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться».

Ч. 1 ст. 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовуються в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно вимог ст. ст. 27, 28, 29, 30 ЦПК України засобами доказування в цивільній справі є пояснення сторін і третіх осіб, показання свідків, письмові докази, речові докази і висновки експертів. Суд приймає до розгляду лише ті докази, які мають значення для справи. Обставини, які за законом повинні бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування. Кожна сторона має довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позивач довів ті обставини, на які посилався, як на підставу своїх позовних вимог, а тому з відповідача на його користь підлягає стягненню сума заборгованості за спожиту електричну енергію 2179,68 грн.

Відповідно до п. 1 ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Таким чином, суд приходить до висновку, про стягнення з відповідача на користь позивача суми сплачених витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 30,00 грн. та стягнення з відповідача на користь держави суми судового збору в сумі 51,00 грн., оскільки позивач звільнений від його оплати. (а. с. 10)

Керуючись ст.ст. 156,162 ЖК України, ст.ст. 57, 60, 88, 169, 213, 215, 218, 224, 228 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, яка проживає за адресою : 03151, АДРЕСА_1 на користь Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго», що знаходиться за адресою : 04050 м. Київ, вул. Мельникова, 31, код ЄДРПОУ 26187763 заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі 2179,68 грн. та 30,00 грн. – витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнути з ОСОБА_1, яка проживає за адресою : 03151, АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір в сумі 51,00 грн.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду м. Києва через Солом’янський районний суд м. Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається в десятиденний термін з дня проголошення рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя

  • Номер: 6/462/160/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-886/10
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Оксюта Тарас Григорович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.06.2015
  • Дата етапу: 16.07.2015
  • Номер: 6/639/158/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-886/10
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Харкова
  • Суддя: Оксюта Тарас Григорович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.08.2019
  • Дата етапу: 04.11.2019
  • Номер: 6/462/97/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-886/10
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Оксюта Тарас Григорович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.04.2021
  • Дата етапу: 21.04.2021
  • Номер: 6/462/113/21
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-886/10
  • Суд: Залізничний районний суд м. Львова
  • Суддя: Оксюта Тарас Григорович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.05.2021
  • Дата етапу: 08.07.2021
  • Номер: 22-ц/803/8713/21
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання та видачу дублікатів виконавчих листів,
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-886/10
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Оксюта Тарас Григорович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.08.2021
  • Дата етапу: 20.08.2021
  • Номер: 22-ц/803/6131/22
  • Опис: про визнання бездіяльності начальника Синельниківського відділу ДВС у Синельниківському районі Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Борсук Б.О. та скасування арештів з майна боржника
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-886/10
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Оксюта Тарас Григорович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.08.2022
  • Дата етапу: 24.08.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація