Судове рішення #8955730

Справа № 22ц-5828/2008     Головуючий у І. інстанції Руденко М. А.

Категорія 37     Доповідач Приходченко А.П.

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2008 року колегія судців судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі: -

головуючого - Приходченко А.П.

суддів     - Красвітної Т.П.,  Каратаєвої Л.О.

при секретарі - Журавель Ю.О.

розглянула у відкритому судовому засіданні у м.  Дніпропетровську цивільну справу за апеляційними скаргами представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на рішення Красногвардійського районного суду м.  Дніпропетровська від 14 січня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Третьої дніпропетровської державної нотаріальної контори,  ОСОБА_5 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування,  за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6,  ОСОБА_4 про визнання права власності на частину квартири,  про поділ спадкового майна та усунення перешкод в користуванні квартирою ,  за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_5,  ОСОБА_4, державного' -підприємства з перевезень вантажів та пасажирів Придніпровської залізниці про визнання права користування жилою площею,  про визнання недійсним свідоцтва про право власності на житло,

встановила:

Рішенням Красногвардійського районного суду м.  Дніпропетровська від 14.01.2008 р. відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 та задоволені позовні вимоги ОСОБА_5 Визнано за ОСОБА_5 право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7,  визнано за ОСОБА_4 право власності на 1/4 частину зазначеної квартири в порядку спадкування після смерті ОСОБА_8,  виділено ОСОБА_5 квартиру в цілому та зобов'язано її компенсувати ОСОБА_4 вартість 1/4 частини квартири,  усунено ОСОБА_5 перешкоди у користуванні квартирою шляхом виселення ОСОБА_4

Додатковим рішенням цього ж суду від 31.03.2008 р. стягнуто з ОСОБА_4 на
користь держави судовий збір у розмірі 1244 грн.19 коп.    

Додатковим рішенням суду від 18.06.2008 р. відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2

В апеляційній скарзі представник ОСОБА_2  - ОСОБА_3 просить скасувати рішення Красногвардійського районного суду м.  Дніпропетровська від 14.01.2008 р. та направити справу на новий розгляд,  посилаючись на те,  що суд не врахував той факт,  що з 1987 р. по 1991 р. ОСОБА_2  постійно була прописана та проживала у спірній квартирі,  переїхала до онуки ОСОБА_4 у зв'язку з необхідністю догляду,  тому відповідно до п.3  ст.  71 ЖК України мала право на звернення квартири на невизначений строк.

В апеляційній скарзі ОСОБА_4 також просить скасувати рішення Красногвардійського районного Суду м. " Дніпропетровська від 14.01.2008 р. та направити справу на новий розгляд,  посилаючись на те,  що судом не встановлено,  яким чином ОСОБА_5,  як спадкоємець другої черги,  прийняла спадщину коли є чотири спадкоємці першої черги,  яких суд не залучив до участі у справі.

Перевіривши законність та обгрунтованість оскарженого рішення,  колегія судів не вбачає підстав для задоволення апеляційних скарг,  виходячи з наступного.

Встановлено,  що згідно зі свідоцтвом про право власності на житло однокімнатна квартира АДРЕСА_2 належала ОСОБА_8,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1,  та ОСОБА_7,  який постійно проживав у

Після смерті ОСОБА_8 спадщину прийняли ОСОБА_4 шляхом подачі 05.02.2003 р. заяви до нотаріальної контори та ОСОБА_7,  який постійно проживав у спірній квартирі.

Суд обґрунтовано зазначив,  що частка ОСОБА_4 у спадщині становить 1/4 частину,  а частка ОСОБА_7 складала 3/4 частини спірної квартири.

Після смерті ОСОБА_7 з заявою про прийняття спадщини звернулась
09.05.2005 р. його сестра ОСОБА_5 і 29.08.2005 р. їй було видане свідоцтво про право
на спадщину за законом,  але лише на 1/2  частину спірної квартири,  тому суд     обґрунтовано

визнав за нею додатково право власності на 1/4 частину цієї квартири.

Зважаючи на те,  що розподіл квартири в натурі на 1/4 та 3/4 частини неможливий,  частка ОСОБА_4 є незначною,  суд обґрунтовано відповідно до  ст.  365 ЦК України виділив ОСОБА_5 квартиру в цілому,  зобов'язав її компенсувати ОСОБА_4 вартість 1/4 частки у розмірі 44873 грн. таким чином припинивши її право на цю частку,  та виселив ОСОБА_4 із квартири.

Доводи ОСОБА_4 в апеляційній скарзі про те,  що судом не залучено до участі у справі спадкоємців ОСОБА_7 першої черги,  на впливають на правильність рішення суду,  оскільки вони не зверталися з заявами до нотаріальної контори про прийняття спадщини,  не звертались до суду також і з заявами про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Судом також встановлено,  що син ОСОБА_7 - ОСОБА_9 17.11.2005 р. звертався до Суду з позовом про вирішення питання про спадщину,  але 20.02.2006 р. подав заяву про відмову від позову і ухвалою Красногвардійського районного суду м.  Дніпропетровська від 15.03.2006 р. провадження у справі було закрите.

Правильним є рішення і в  частині відмови ОСОБА_2  у задоволенні позовних вимог про визнання права користування жилою площею у спірній квартирі та визнанні недійсним свідоцтва про право власності на квартиру. Судом встановлено,  що ОСОБА_2  була знята з реєстрації у спірній квартирі 21.12.1991 р. у зв'язку з переїздом на інше місце проживання в квартиру АДРЕСА_3,  де була зареєстрована 23.12.1991 р. Приватизація спірної квартири була здійснена 11.05.1995 р.

За таких обставин суд обґрунтовано прийшов до висновку,  що відповідно до вимог  ст.  257 ЦК України ОСОБА_2  припустила строк позовної давності. оскільки  моменту

зняття з реєстрації не вважала порушеними свої житлові права і не зверталась за їх захистом,  тому позов не підлягає задоволенню.

Доводи представника ОСОБА_2  - ОСОБА_3 в апеляційній скарзі про те,  що ОСОБА_2  на підставі п. 3  ст.  71 ЖК України має право на збереження права на квартиру,  не заслуговують на увагу,  оскільки положення зазначеної норми стосуються інших правовідносин. ОСОБА_2  не є особою,  що тимчасово відсутня у спірній квартирі,  оскільки постійно зареєстрована та проживає в іншій квартирі з 1991 р.

Необгрунтованими є посилання на порушення судом процесуального  закону     при

об»єднанні в одно провадження позову ОСОБА_2  з позовами ОСОБА_4 та
ОСОБА_5,  оскільки всі позови стосуються одного і того ж предмету     спору.

Враховуючи наведене,  колегія вважає рішення суду першої інстанції законним,  обґрунтованим,  підстав для його скасування не має.

Керуючись  ст.  ст.  303,  307,  308 ЦПК України,  колегія судців

ухвалила:

 .

Апеляційні скарги представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відхилити.

Рішення Красногвардійського районного суду м.  Дніпропетровська від 14 січня 2008 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація