Справа № 2-736 2007 рік
РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
14 березня 2007 року Дружковській міський суд Донецької області в складі:
головуючого-судді Молібоги Г.В.
при секретарі Матішинець Т.П.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, посилаючись на те, що позивачка з відповідачем перебувають в зареєстрованому шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_1. Від цього шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. На утримання дитини відповідач не сплачує аліментів. Сторони не живуть однією родиною, не ведуть спільного господарства.
ОСОБА_2 не працює, але має можливість утримувати дитину, тому що отримує пенсію з інвалідності. Позивачка не працює, знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років тому ї потребує матеріальної допомоги ОСОБА_2 Відповідно до закону батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей. ОСОБА_1 просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку на користь позивачки до досягнення дитини повноліття.
Позивачка в судове засідання не з'явилась, але у справі від неї є заява про те, що вона на позовних вимогах наполягає, просить справу слухати у її відсутність.
Відповідач у судове засідання не з'явився, але у справі від нього є заява про те, що він згоден сплачувати аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, просить справу слухати у його відсутність.
Суд досліджувавши докази по справі, дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав:
Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрували шлюб, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_1(а.с. 3).
Від даного шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_4 народилась ОСОБА_2., що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2(а.с. 4).
Судом так само встановлено, що ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Дружківському Головному управлінні праці та соціального захисту населення у Донецької області, матеріальної допомоги не отримує, що підтверджується довідкою про прибутки від ІНФОРМАЦІЯ_5(а.с.6).
ОСОБА_2 знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в м. Дружківка, Донецької області та отримує пенсію по інвалідності військовослужбовця у розмірі 399 грн., що підтверджується довідкою про прибутки (а.с.7).
Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
У зв'язку з цим суд вважає, що ОСОБА_2 повинен утримувати свою неповнолітню доньку ОСОБА_3 до досягнення нею повноліття.
На підставі викладеного та керуючись ст. 10, 60, 66, 212, 215 ЦПК України 180, 183, 191 СК України, суд
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_6 у м. Дружківка, Донецької області, аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь ОСОБА_1 починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_7 і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в бюджет місцевого самоврядування в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на інформаційно-техничне забезпечення у суммі 7 грн. 50 коп. на користь Управління державного казначейства у м. Донецьк розрахунковий рахунок 31216259700004 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686537 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.
Рішення у частині стягнення аліментів за один місяць надати негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили: через 10 днів з дня проголошення рішення, якщо продовж цього строку не подана заява про апелляційне оскарження, або сама апеляційна скарга, або через 20 днів після подання такої заяви, якщо не подана апелляційна скарга, або після розгляду апелляційним судом у разі подання апелляційної скарги.
Заяву про апеляційне оскардження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскардження.