РІШЕННЯ Справа № 2-312/2007
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 2 лютого 2007 року Придніпровський районний суд м . Черкаси в складі:
· головуючого - КЛОЧКО О.В.
· при секретарі - РОЛЬСЬКІЙ Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м . Черкаси справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання таким , що втратив право користування житловим приміщенням -
ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання ОСОБА_2 таким , що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 , вказуючи , що вона є власником квартири АДРЕСА_1 . Черкаси на підставі свідоцтва про право власності НОМЕР_1 від 6.06.1997 року. Ця квартира набута нею до шлюбу з відповідачем .12.07.1997 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем , а 17.09.1997 року відповідач зареєструвався в цій квартирі .В зв'язку з припиненням шлюбних відносин з травня 2002 року відповідач залишив квартиру , забравши всі належні йому речі .19.02.2003 року шлюб між ним було розірвано. Факт не проживання відповідача в квартирі стверджується даними актів від 16.05.2005 року та від 11.12.2006 року , складених за участю сусідів та представника РЕУ. Місце проживання їй невідомо , а вона змушена нести необгрунтовані виплати , сплачувати комунальні послуги за двох осіб, в той час коли житлом користується одна особа .Ці обставини змушують її звернутися з даним позовом до суду . Просила визнати ОСОБА_2 таким , що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 , як особи , яка не проживає в цій квартирі більше одного року .
В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_3 позовні вимоги підтримала . Відповідач ОСОБА_2 на неодноразові виклики до суду не з'явився , причин неявки не надав .Повідомлення про явку відповідача до суду розміщувалось в газету «Нова Доба « НОМЕР_3.
Суд , заслухавши пояснення представника позивачки , дослідивши письмові матеріали справи , вважає , що позов обґрунтований та доведений , оскільки стверджується даними свідоцтва про розірвання шлюбу між сторонами серії НОМЕР_1 від 13 травня 2003 року, даними актів обстеження квартири АДРЕСА_1 від 16.05.2005 року та від 11.12.2006 року про те , що відповідач не проживає в квартирі більше 5\п,яти \ років без поважних причин , даними свідоцтва НОМЕР_1 про право власності на квартиру від 6 червня 1997 року , що позивачка ОСОБА_1 являється одноособовим власником цієї квартири .В ході розгляду справи з'ясовано , що з травня 2002 року відповідач залишив дане житло, місце його перебування позивачці невідоме , в квартирі відповідач не проживає після припинення шлюбних стосунків з позивачкою, участі у виплаті комунальних платежів не приймає , перешкод у користуванні житлом йому ніхто не надав .Крім цього , відповідач з часу вибуття забрав належне йому майно .Відповідно до ст..405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом . Відповідач не проживає в квартирі без поважних причин понад 5\п,ять \ років , а тому , він втратив право користування даним житлом.
На підставі наведеного , ст.ст.11,213-215,88 ЦПК України , керуючись ст..405 ЦК України , ст..ст.71,72 ЖК України , суд -
ВИРІШИВ: Визнати ОСОБА_2 таким , що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 . Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення .Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду через суд першої інстанції.