Судове рішення #894469
Справа №2-511 2007 рік

Справа №2-511 2007 рік

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

12 березня 2007 року Дружківський міський суд Донецької області в складі:

головуючого - судді               Молібоги Г.В.

при секретарі                         Матішинець Т.П.

за участю позивачки              ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист права власності,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в Дружківській міський суд з позовом до ОСОБА_2. про захист права власності. Позов обґрунтовує тим, що позивачка мешкає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1. Дана квартира належить ОСОБА_1 згідно договору дарування від ІНФОРМАЦІЯ_1, укладеного між нею та ОСОБА_2. та зареєстрованного приватним нотаріусом- ОСОБА_3. реєстровий НОМЕР_1. В квартирі, окрім позивачки, також зареєстровані її діти- ОСОБА_4, ОСОБА_5  та відповідач.

З ОСОБА_2. позивачка перебувала у шлюбі до 2000 року. Дана квартира була придбана батьками ОСОБА_1 на ім'я відповідача, з яким на той час позивачка перебувала у шлюбі, але коли їх сім'я фактично розпалась, ОСОБА_2. цю квартиру подарував ОСОБА_1 і з того часу відповідач в квартирі позивачки не мешкає, він не користується даною житловою площею, не допомагає ОСОБА_1 сплачувати комунальні послуги, які вона вимушена платити і за нього також. На прохання позивачки виписатись з її квартири ОСОБА_2. не заперечує, але добровільно не виписується

Те, що відповідач прописаний в квартирі, заважає ОСОБА_1 вільно користуватись та розпоряджатись своїм майном.

З тієї причини, що ОСОБА_2. не бажає добровільно виписатись з даної житлової площіни, не користується нею без поважних причин більш ніж шість місяців, позивачка змушена звертатися до суду за захистом своїх прав.

Згідно акту ТОВ „Дует" від ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2. в квартирі з 2001 року не мешкає і майна його в ній немає, тобто дана житлова площа відповідачеві не потрібна.

ОСОБА_1 просить суд захистити її права на власність на квартиру АДРЕСА_1, визнавши ОСОБА_2. таким, що втратив право на користування данним житловим приміщенням.

У судове засідання позивачка з'явилась, на позовних вимогах наполягає, просить суд захистити її права на власність на квартиру АДРЕСА_1, визнавши ОСОБА_2. таким, що втратив право на користування данним житловим приміщенням.

У судове засідання відповідач не з'явився, але у справі від нього є заява про те, що він з позовними вимогами ОСОБА_1 згоден, просить справу слухати у його відсутність.

Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивачки, дійшов до висновку, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню за наступних підстав:

Судом встановлено, що ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 у м. Дружківка, Донецької області, зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_1 (а.с.5-7).

Згідно договору дарування від ІНФОРМАЦІЯ_1 посвідченого приватним нотаріусом, зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_1 та технічної документації, квартира АДРЕСА_1 на праві приватної власності належить ОСОБА_1. (а.с.8, 11-14).

 

На підставі свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_2, шлюбу між

ОСОБА_2. та ОСОБА_1. ІНФОРМАЦІЯ_4 було розірвано (а.с.9).

На підставі свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3, ОСОБА_1. ІНФОРМАЦІЯ_5 зареєструвала шлюб з ОСОБА_6. та взяла собі його прізвище (а.с. 10).

На підставі домової книзі за адресою : АДРЕСА_1 зареєстровани: ОСОБА_1 та ОСОБА_2.(а.с 15-17).

Судом так само встановлено, що ОСОБА_2. за адресою: АДРЕСА_1 не мешкає з квітня 2001 року, особистих речей його в квартирі не має, що підтверджується актом від ІНФОРМАЦІЯ_7 наданого паспортистом ТОВ Квадро" (а.с. 18).

Згідно ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців.

Суд вважає, що у зв'язку з тим, що гр. ОСОБА_2. в квартирі не мешкає більш ніж 6 місяців, не сплачує комунальні послуги, не приймає участі в утриманні квартири, претензій, щодо виписки його з квартири не має, то відповідача можливо визнати як такого, що втратив право на житлову площу у квартирі № 1 розташованої за адресою:АДРЕСА_1

На підставі викладеного і керуючись ст. 10, 60, 66, 212, 215 ЦПК України, ст. 71, 72 ЖК України, Законом України " Про право власності" суд-

ВИРІШИВ :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2про захист права власності задовольнити в повному обсязі.

Визнати ОСОБА_2, як такого, що втратив право на житлову площу у квартирі АДРЕСА_1

Рішення суду набирає законної сили: через 10 днів з дня проголошення рішення, якщо продовж цього строку не подана заява про апеляційне оскарження, або сама апеляційна скарга, або через 20 днів після подання такої заяви, якщо не подана апеляційна скарга, або після розгляду апеляційним судом у разі подання апеляційної скарги.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.Апеляційна сгарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація