Судове рішення #894402
Справа № 2- 422\07 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2- 422\07 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

13 лютого 2007 року                                                          Придніпровський   районний суд

м. Черкаси

В складі: головуючого - судді                        Колода Л.Д.

при секретарі                                                    Кияниченко Л.С.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1, що діє в інтересах ОСОБА_2 до виконкому Черкаської міської Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-

Встановив:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду в інтересах ОСОБА_2 із позовом до виконкому Черкаської міської Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 23.02.2003 р. померла мати ОСОБА_2 - ОСОБА_3. Після її смерті залишилася спадщина у вигляді 1/3 частини квартири АДРЕСА_1. Інші частини квартири належать їй та їх дочці, ОСОБА_4. За своє життя ОСОБА_2 залишила заповіт, згідно якого все своє майно залишила своєму синові, ОСОБА_2. Він також є спадкоємцем першої черги за законом. Інші спадкоємці відсутні. ОСОБА_2 на час відкриття спадщини з матір"ю не проживав, а тому на підставі ст.ст. 1269, 1270 ЦК України повинен був подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори в шестимісячний строк з дня відкриття спадщини. Однак заяву про прийняття спадщини в установлений законом строк до нотаріальної контори він не подав в силу своєї юридичної необізнаності і в зв"язку з тим, що помилково вважав, що зможе оформити свої спадкові права в будь-який час, оскільки має всі документи на квартиру у себе. На підставі вищевикладеного просить суд продовжити ОСОБА_2 строк для прийняття спадщини на один місяць.

Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав та просив продовжити йому строк на прийняття спадщини на один місяць.

Представник відповідача виконкому Черкаської міської Ради в судове засідання не з'явився, надіслав суду клопотання в якому просить справу слухати в їх відсутності, проти задоволення позову не заперечують.

Суд ухвалив: справу розглядати у відсутності представника відповідача виконкому Черкаської міської ради, який про день та час слухання справи був належним чином повідомлений та надіслав до суду клоптання справу розглядати у його відсутності, проти задоволення позову не заперечують.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, на підставі їх повного, всебічного та об"єктивного дослідження, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав. В судовому засіданні встановлено, що згідно з свідоцтвом про смерть НОМЕР_2 виданого 25.02.2003 р. Черкаським міським відділом реєстрації актів громадянського стану ОСОБА_3 померла 23.02.2003 р. Згідно з свідоцтвом про народження НОМЕР_1 виданого 10.04.1958 р. Черкаським обласним бюро записів громадянського стану ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, в графі мати записана ОСОБА_3. Відповідно до свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_3 виданого 27.07.1994 р. органом приватизації Придніпровського райвиконкому квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності за ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1. На підставі заповіту укладеного 23.12.1997 р. та посвідченого завідуючою другою державною нотаріальною конторою Сопільняк А.О. ОСОБА_3 заповіла усе своє майно ОСОБА_2. Згідно ч. З ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для прийняття спадщини. Суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, а тому позов підлягає до задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 8,10, 11, 60, 212, 213, 215, 223  ЦПК У країни, суд, -

 

Вирішив:

Позов задовольнити. Визнати причину пропуску строку на прийняття спадщини поважною. Надати ОСОБА_2 одномісячний строк після вступу рішення в законну силу , тобто до 23.03.2007 року  для звернення із заявою про прийняття спадщини в нотаріальну контору.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація