Справа «11 »а»-133 Категорія: кримінальна
Головуючий у першій інстанції Ковальська І. А. Доповідач Пасько Д.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Пасько Д.П.
Суддів: Старинця Ю.В., Шкановського Б.В.
За участю прокурора Ужвак И.О.
адвоката ОСОБА_1, засудженого ОСОБА_2.
Розглянула у відкритому засіданні 01 березня 2007 р. в м. Вінниці кримінальну справу за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2 на вирок Замостянського районного суду м. Вінниці від 22 грудня 2006 р., яким
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
раніше не судимий, -засуджений за ст. 296 ч. 4 КК України на три роки і шість місяців позбавлення волі;
- за ст. 263 ч. 1 КК України на два роки позбавлення волі.
Відповідно до ст. 70 КК України остаточне покарання визначено шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі.
Стягнуто з засудженого на користь НДЕКЦ УМВС України у Вінницькій області 2250 гр. 10 коп. у відшкодування витрат на проведення експертизи.
Як вбачається з вироку суду ОСОБА_2 визнаний винним і засуджений за те, що в 2005 році маючи вільний доступ до мисливської гладкоствольної рушниці 12 калібру «Іж-54», що належала його матері ОСОБА_3, шляхом відпилювання ствола та ложа незаконно переробив її в обріз гладкоствольної рушниці з метою подальшої зручності носіння та зберігання для самозахисту. Після чого зберігав цей обріз за місцем свого проживання в с Палієвка Біляєвського р-ну Одеської області, а на початку 2006 р. почав зберігати його АДРЕСА_1. 22 травня 2006 року ОСОБА_2 носив його при собі у спортивній сумці, а потім приїхав з ним до м. Вінниці де і був затриманий з ним працівниками міліції по вул. Коцюбинського.
При цьому на звернення працівників міліції пред'явити документи, що посвідчують особу ОСОБА_2 грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства та хуліганських спонукань, знаходячись в громадському місці та ігноруючи загальноприйняті норми моралі дістав з сумки, яка знаходилась біля нього зброю (вогнепальну) - обріз мисливської рушниці, заряджений двома мисливськими набоями та направивши його догори застосував, зробивши два постріли в повітря, після чого намагався втекти з обрізом з місця події, але був затриманий.
2
В апеляції адвоката ОСОБА_1 ставиться питання про зміну вироку суду, закриття справи в частині застосування ст. 296 КК України та призначення ОСОБА_2 покарання, не пов'язаного з позбавленням волі.
Адвокат вважає вирок незаконним, а призначене засудженому покарання надто суворим, яке не відповідає даним стосовно особи засудженого.
Апелянт вважає, що ОСОБА_2 здійснив постріли не з хуліганських спонукань, оскільки не мав наміру порушувати громадський порядок та противопоставляти себе суспільству. У скоєному засуджений, на думку апелянта, щиро розкаявся, активно сприяв розслідуванню справи, раніше він не судимий, має постійне місце проживання та позитивно характеризується, хворіє на низку хронічних захворювань, а це дає можливість призначити йому покарання, не пов'язане з реальним позбавленням волі.
По справі була подана і апеляція прокурора, в якій ставилося питання про постановления щодо ОСОБА_2. нового вироку і призначення більш суворого покарання, але в подальшому прокурор відкликав її.
Заслухавши доповідача, виступ адвоката ОСОБА_1 який підтримав доводи, викладені в його апеляції, виступ засудженого ОСОБА_2., який такої ж думки, що і його адвокат, виступ прокурора, яка заперечила щодо задоволення апеляції, перевіривши матеріали кримінальної справи, обговоривши доводи апеляції колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає.
Колегія судців вважає, що про наявність в діях ОСОБА_2. складу злочину хуліганство з застосуванням вогнепальної зброї свідчать обставини справи та спрямованість його умислу, а саме: час - денна пора доби, місце вчинення злочину - людна вулиця та наявність поблизу місця злочину об'єктів масового перебування людей (центральний автовокзал, великі торгівельні заклади, філії банків, громадський транспорт тощо), характер дій ОСОБА_2. - застосування з незначного приводу вогнепальної зброї та безладна стрільба з неї з метою проявити свою зверхність, залякати інших людей у тому числі і працівників міліції, нехтування загальноприйнятими у суспільстві нормами моралі та поведінки.
Наявність у діях ОСОБА_2. цього складу злочину підтверджується показаннями і самого ОСОБА_2. в судовому засіданні, який повністю визнав свою вину у пред'явленому йому обсязі обвинувачення.
Тому колегія суддів дійшла до висновку, що районний суд правильно кваліфікував вчинене ОСОБА_2 і за ст. 296 ч. 4 КК України, як хуліганство, що супроводжувалося особливою зухвалістю з застосуванням вогнепальної зброї.
Колегія суддів вважає також, що призначаючи ОСОБА_2 покарання районний суд дотримався положень ст. ст. 50, 65 КК України щодо мети покарання та загальних засад його призначення, при цьому врахував, що один із злочинів вчинених ОСОБА_2 відноситься до тяжких, легкість з якою ОСОБА_2 йде на вчинення злочинів, характер його дій та небезпечність його поведінки.
Районний суд взяв до уваги і ті дані про особу засудженого, на які є посилання в апеляції, зокрема, що ОСОБА_2 раніше не судимий, позитивно характеризується, має хворобливий стан здоров'я, а тому і призначив йому покарання ближче до нижньої
3
межі санкції ст. 296 ч. 4 КК України, яка передбачає покарання у виді позбавлення волі від трьох до семи років.
З огляду на наведене, керуючись ст. ст. 366, 377 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляцію адвоката залишити без задоволення, а вирок Замостянського суду м. Вінниці від 22 грудня 2006 року відносно ОСОБА_2 без змін.
На ухвалу можуть бути подані касаційні скарги (подання прокурора) безпосередньо до касаційного суду - Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України протягом шести місяців з моменту набрання нею законної сили.