Судове рішення #8932183

                                                                                                           

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2010 року                             № 2а-2940/10/1370    

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравчук В.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Галицького районного суду м. Львова про відшкодування майнової шкоди, -

В С Т А Н О В И В :

01 квітня 2010 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Галицького районного суду м. Львова про відшкодування майнової шкоди.

Як зазначено у ст. 1 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005р. (надалі – КАС України), Кодекс адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду;

5) немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

Адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

Позовна заява може містити, крім визначених частиною третьою цієї статті, інші вимоги на захист прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин.

Вимоги до позовної заяви визначені ст. 106 КАС України. У позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

    У ст. 3 КАС України визначено, що:

-  адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах;

- суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;

- позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду;

- відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача (п. 9).

Перевіривши позовну заяву на відповідність до вимог ст. 106 КАС України, встановив, що скарга заявника цим вимогам не відповідає з декількох підстав:

1) не вказано з якими позовними вимогами, позивач звертається до відповідача.

  Відповідно до п. 6 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.Тобто, тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження в адміністративній справі. В порушення вимог п. 6 ст. 3 КАС України позивач не зазначає, які вимоги, звернені до конкретного відповідача, він просить суд розглянути.

Крім того, з тексту позовної заяви не можна визначити, що, на думку позивача, є підставою позову (тобто, обставини і норми права, які в своїй сукупності дають особі право звернутися до суду з вимогами до іншої особи); предметом позову (вимоги особи, яка звертається до суду, до відповідача); зміст позову  (тобто, адресоване суду позивачем прохання правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача).

2) не наведено доказів заподіяння моральної шкоди (у позовній заяві збитків), не зазначено спосіб її відшкодування та конкретну особу, що повинна її відшкодувати

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р. моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Всупереч наведеній нормі, позивач не навів доказів в обґрунтування факту її заподіяння, не зазначив в чому проявляється її заподіяння.

3) позивачем не сплачено судовий збір у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

До скарги не додано доказів сплати судового збору  в розмірі 3,40 грн., не надано також доказів звільнення позивача від його сплати.

Відповідно до ч. 3 п. 3 Прикінцевих положень КАС України розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень. Проте, до скарги позивачем не додано квитанцію про сплату судового збору в частині вимог, які стосуються відшкодування моральної шкоди.

Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Сукупність зазначених вище істотних порушень щодо форми та змісту позовної заяви є перешкодою для відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву слід залишити без руху.

Способом усунення зазначених недоліків є подання до суду нової редакції позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 106 КАС України із зазначенням особи відповідача,  сплатою судового збору у встановленому розмірі з урахуванням висловлених вище недоліків.

Для виконання ухвали та усунення недоліків позивачеві слід надати час до 08 лютого 2010 року. Роз‘яснити, що відповідно до ст. 108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

    Керуючись ст.ст. 106, 108, 165 КАС України, суддя  -

У Х В А Л И В :

    1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Галицького районного суду м. Львова про відшкодування майнової шкоди – залишити без руху.

2. Позивачу надати строк до 23 квітня 2010 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог ст. 106 КАС України із зазначенням особи відповідача, позовних вимог, сплатою судового збору у встановленому розмірі з урахуванням недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали.

    3. Роз‘яснити позивачеві, що якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява повертається позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження ухвали спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвалу, якщо її не скасовано, вона набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                         В.М.Кравчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація