ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2010 року, 15 год. 30 хв. м. Львів Справа № 2а-1699/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Кравчука В.М.,
за участю секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю.
представника позивача Музики М.В.,
розглянувши справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Перемишлянському районі Львівської області до КП «Бібка-Сервіс» про стягнення боргу, -
в с т а н о в и в :
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Перемишлянському районі звернулося до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з КП «Бібка-Сервіс» стягнути заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 303,27 грн.
Підставами позову є визначення відповідачем у Розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за ІVквартал 2009 року 303,27 грн. - суми несплачених платежів.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить суд стягнути з відповідача заборгованість.
Відповідач в судове засідання не з‘явився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, заперечень проти позову Суду не надав.
Заслухавши пояснення присутнього представника позивач, дослідивши надані докази в межах заявлених вимог, Суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
КП «Бібка-Сервіс» є страхувальником зі сплати страхових внесків від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, про що видано відповідне свідоцтво страховика.
З Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за ІV квартал 2009 року вбачається, що сума несплачених платежів становить 303,27 грн. Відповідач, проводячи виплату заробітної плати, не перерахував страхові внески до Фонду, в зв»язку з чим виникла недоїмка зі сплати страхових внесків. Тому заборгованість відповідача із сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань станом на час розгляду справи судом складає 303,27 грн.
Законом, який визначає правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві (далі - страхування від нещасного випадку) є Закон України “Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р. № 1105-ХІV. Страхування від нещасного випадку є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист, охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності.
Відповідно до ст.6 Закону застрахованою є фізична особа, на користь якої здійснюється страхування (тобто, працівник), страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи, а страховиком - Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Об'єктом страхування від нещасного випадку є життя застрахованого, його здоров'я та працездатність.
Відповідно до п.2 ч.2 ст. 45 Закону України “Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р. № 1105-ХІV роботодавець як страхувальник зобов‘язаний, зокрема, своєчасно та повністю сплачувати у встановленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Частиною 8 ст. 47 зазначеного Закону передбачено, що страхувальник здійснює страховий внесок у фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
Відповідно до п.4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою правління Фонду від 17.02.2007 року № 36 (із змінами та доповненнями), страхові внески сплачуються страхувальниками - роботодавцями - в день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Відповідно до ч. 3 ст. 47 Закону розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян.
Пунктом 7.5. Інструкції передбачено, що юридичні особи – платники страхових внесків щокварталу у двох примірниках складають Розрахункову відомість, зазначену у пункті 3.10 цієї Інструкції, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку страхувальника в такі строки: до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня поточного року, до 25 січня року, наступного за звітним.
Як зазначалось вище, КП «Бібка-Сервіс» подало Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за ІVквартал 2009 року, згідно якої недоїмка зі сплати страхових внесків становить 303,27 грн.
Згідно п.5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.
За таких обставин Суд вважає, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, а тому підлягають до задоволення.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163 КАС України, Суд –
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасована, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 07 квітня 2010 р. о 10:30
Суддя Кравчук В.М.