УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
06 квітня 2010 року № 2а-2966/10/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравчук В.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області в особі Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян, Львівського обласного військового комісаріату, Головного управління Державного казначейства України у Львівській області про визнання бездіяльності протиправною та визнання права на перерахунок пенсії, відшкодування шкоди завданої протиправною бездіяльністю , -
в с т а н о в и в :
02 квітня 2010 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області в особі Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян, Львівського обласного військового комісаріату, Головного управління Державного казначейства України у Львівській області про визнання бездіяльності протиправною та визнання права на перерахунок пенсії, відшкодування шкоди завданої протиправною бездіяльністю.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить суд зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату військової пенсії з 01.09.2008 р. у зв‘язку з прийняттям постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 р. та наказу МОУ № 377 від 28.07.2008 р.
Законом України від 18.02.2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» (набув чинності 10 березня 2010 року) було внесено зміни до ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України та ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до діючої редакції п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них. Таким чином спір не належить до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі зокрема, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене вважаю, що у відкритті провадження у справі слід відмовити та роз’яснити позивачу, що відмова у відкритті провадження в адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом (у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих саме підстав), щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження.
Керуючись ст.ст. 18, 107, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –
у х в а л и в:
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області в особі Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян, Львівського обласного військового комісаріату, Головного управління Державного казначейства України у Львівській області про визнання бездіяльності протиправною та визнання права на перерахунок пенсії, відшкодування шкоди завданої протиправною бездіяльністю – відмовити .
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження ухвали спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвалу, якщо її не скасовано, вона набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М.Кравчук