Справа № 22-3251/10
Головуючий у 1 інстанції: Васильєва Т.М.
Доповідач: Шебуєва В.А.
У Х В А Л А
30 березня 2010 року Колегія суддів Судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва
в складі: головуючого: Шебуєвої В.А.,
суддів: Касьяна О.П., Матвєєвої О.А.
при секретарі: Гладун Х.А.
розглянувши заяву Юзви Віталія Орестовича, який діє на підставі довіреності від імені та в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Київміськбудмоноліт», про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали судді Шевченківського районного суду м. Києва від 07 вересня 2009 року про відкриття провадження в справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Київміськбудмоноліт» про стягнення заборгованості по орендній платі, -
в с т а н о в и л а:
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 07 вересня 2009 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Київміськбудмоноліт» (далі - ТОВ «Київміськбудмоноліт») про стягнення заборгованості по орендній платі.
Не погоджуючись з даною ухвалою суду та вважаючи, що провадження по справі відкрито з порушенням правил підсудності, 22 січня 2010 р. представник ТОВ «Київміськбудмоноліт» подав апеляційну скаргу. Також порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що копія ухвали суду отримана відповідачем 02 листопада 2009 р., того ж дня була підготовлена і апеляційна скарга, проте не подана вчасно до суду через хворобу представника.
В судове засідання представник ТОВ «Київміськбудмоноліт» не з‘явився, належним чином повідомлений про місце і час розгляду справи, а тому колегія суддів дійшла висновку про проведення судового засідання у його відсутність.
Представник ОСОБА_2 заперечує наявність підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження .
Відповідно до ч.2 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п‘яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч.3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвала суду від 07 вересня 2009 року про відкриття провадження по справі за позовом ОСОБА_2 була постановлена судом одноособово, надіслана на адресу відповідача ТОВ «Київміськбудмоноліт» та отримана ним 25 вересня 2009 р. (повідомлення про вручення поштового відправлення, а.с. 10). Представник ТОВ «Київміськбудмоноліт» був присутнім в попередньому судовому засіданні, яке відбулося 05 листопада і 17 листопада 2009 року. Апеляційна скарга на ухвалу ухвали судді Шевченківського районного суду м. Києва від 07 вересня 2009 року про відкриття провадження в справі за позовом ОСОБА_2 подана представником ТОВ «Київміськбудмоноліт» 22 січня 2010 року.
Посилання представника відповідача, що у зв‘язку з хворобою він був позбавлений можливості своєчасно оскаржити ухвалу суду від 07 вересня 2009 року не є підставою для поновлення строку ТОВ «Київміськбудмоноліт» на апеляційне оскарження.
Поважні причини пропуску ТОВ «Київміськбудмоноліт» процесуального строку на оскарження ухвали суду апеляційним судом не встановлені, а тому відповідно до вимог ч.3 ст. 294 ЦПК України подана апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ч.3 ст.294, ст.73 ЦПК України, судова колегія, -
у х в а л и л а:
Відмовити в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Київміськбудмоноліт» про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали судді Шевченківського районного суду м. Києва від 07 вересня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Київміськбудмоноліт» про стягнення заборгованості по орендній платі.
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Київміськбудмоноліт», подану на вказану ухвалу, залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий
Судді