Судове рішення #8926338

Справа № 2-521/2008р.

РІШЕННЯ

 ІМ'ЯМ      УКРАЇНИ

10 вересня 2008 року     Місцевий Корюківський районний суд

Чернігівської області у складі:

головуючого - судді Чурупченка М. І.,

при секретарі - Макуха О.О.,

з участю позивачки - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у м.  Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Холминської селищної ради,  третьої особи Корюківської державної нотаріальної контори про визнання власником спадкового нерухомого майна,  -

встановив:

27 серпня 2008 року позивачка звернулась до суду з цим позовом,  обґрунтовуючи свої вимоги тим,  що вона народилась 29 січня 1968 року в смт.  Холми Корюківського району Чернігівської області. її родове прізвище було ОСОБА_2,  а після укладення шлюбу,  зареєстрованого у виконкомі Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області 30.12.1985 року,  вона змінила родове прізвище на ОСОБА_1. її батьками є: батька не має,  мати,  ОСОБА_2,  яка у 1980 році на виділеній земельній ділянці для будівництва житлового будинку під №40 (раніше №46) по вул.  Островського в смт.  Холми Корюківського району Чернігівської області побудувала житловий будинок і почала проживати в ньому. Господарство матері вважалось колгоспним двором,  бо вона була членом колгоспу і головою колгоспного двору. Рішенням виконкому Холминської селищної ради №68 від 27.09.1985 року за матір'ю було визнано право власності на згаданий житловий будинок,  як за головою колгоспного двору,  а 11.01.1986 року виконкомом Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області їй було видано свідоцтво про право власності на цей житловий будинок.

17 березня 1990 року померла мати позивачки,  ОСОБА_2,  і на майно померлої,  яке складається із згаданого житлового будинку та господарських будівель,  відкрилась спадщина. Мати при житті не розпорядилась своїм майном,  заповіту не залишила. Позивачка є спадкоємцем першої черги за законом на майно померлої,  прийняла спадщину,  бо після смерті матері хоча і не звернулась до Корюківської державної нотаріальної контори з відповідною заявою про прийняття спадщини,  але вступила у володіння та управління спадковим майном: доглядала за будинком,  хазяйнувала на городі,  дозволила в будинку проживати наймачам.  Для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно - житловий будинок та господарські будівлі,  позивачка звернулась до Корюківської державної нотаріальної контори Чернігівської області,  де нотаріус їй відмовила та направила до суду для отримання права на спадщину,  бо спадковий будинок був колгоспним двором і можуть виникнути спори з цього питання,  тому для вирішення даного питання позивачка змушена була звернутись до суду.

У судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просить їх задовольнити. Представник відповідача,  Холминської селищної ради,  в судове засідання не з'явився,  надав заяву про слухання справи без його участі,  не заперечує проти задоволення позову.

Представник третьої особи,  Корюківської державної нотаріальної контори,  в судове засідання не з'явилась,  надала заяву про слухання справи без її участі,  в рішенні покладається на думку суду.

Отже,  відповідно до  ст.  ст.  1261,  1268 ЦК України,  позивачка є такою,  що прийняла спадщину після смерті її матері.

Факт того,  що позивачка є спадкоємцем,  тобто власником житлового будинку та господарських будівель підтверджується документально: копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2,  копією свідоцтва про народження позивачки,  копією свідоцтва про укладення шлюбу позивачки,  копією свідоцтва про право власності на будинок,  технічним паспортом на будинок,  довідкою Холминської селищної ради про склад сім'ї станом на 15.04.1991 року,  довідкою КРКП «РАМПА» про вартість та стан житлового будинку,  згідно якого вартість житлового будинку та господарських будівель становить 23441, 00 грн.,  будинок закінчений будівництвом на 100% та отримав 30% зносу.

Відповідно до вимог ЦК України,  право власності на нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації,  право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва особа вважається власником матеріалів,  обладнання,  тощо,  які були використані в процесі цього будівництва. За заявою заінтересованої особи суд може визнати її власником недобудованого нерухомого майна,  якщо буде встановлено,  що частка робіт,  яка не виконана відповідно до проекту є незначною.

За таких умов суд вважає,  що за даних обставин справи,  вимоги позивачки про визнання її власником спадкового майна - житлового будинку та господарських будівель не суперечать вимогам діючого законодавства,  є обґрунтованими,  законними та підлягають задоволенню. Позивачка при зверненні з позовом до суду сплатила на користь держави держмито та витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу,  пов'язаного з розглядом даної цивільної справи,  тому ці витрати слід залишити за нею.

Керуючись  ст.  331,  1261,  1268 ЦК України,   ст.  ст.  81,  88,  130,  174,  208-209, 212-215,  218 ЦПК України,  суд -

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2,  власником спадкового майна -житлового будинку та господарських будівель №40 (раніше №46) по вул.  Островського в смт.  Холми Корюківського району Чернігівської області,  що належало спадкодавцю ОСОБА_2,  померлої 17 березня 1990 року.

Сплачені позивачкою при зверненні з позовом до суду витрати,  залишити за нею.

На рішення суду протягом 10 днів з часу його проголошення може бути подана заява про апеляційне оскарження,  а на протязі 20 днів після цього - апеляційна скарга.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація