УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2007 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого : Ковальчука О.В., суддів : Іващука В А., Колоса С.С., при секретарі: Цехмістер О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Вінницького обласного
військового комісаріату про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 11 жовтня 2006 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок розміру пенсії за вислугу років військової служби,
установила:
Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 11 жовтня 2006 року зазначений позов задоволено, зобов'язано Вінницький обласний військовий комісаріат провести перерахунок пенсії.
11 грудня 2006 року представник Вінницького обласного військового комісаріату подав заяву, у якій просить поновити строк на оскарження цієї постанови, посилаючись на те, що він у судовому засіданні участі не приймав, копія зазначеної постанови надійшла на адресу відповідача після закінчення строку апеляційного оскарження, тому останній не мав можливості її вчасно .....; оскаржити. Крім цього, у зв'язку з великою кількістю цивільних та ^ адміністративних позовів до Вінницького обласного військового комісаріату, його представник не завжди має фізичну можливість готувати документи до суду у визначений законом термін.
Колегія суддів вважає, що у поновленні строку на апеляційне оскарження зазначеної постанови суду слід відмовити з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що на виконання вимог ч.3 ст.167 КАС України суд 12 жовтня 2006 року направив на адресу відповідача копію оскаржуваної постанови. Разом з тим відповідачем не надано доказів про те, що
Справа № 22 ас - 467 2007 р. Категорія: 22 Головуючий у суді першої інстанції Татарський В.О
Доповідач: Ковальчук О.В.
2
ця постанова надійшла на його адресу після закінчення строку апеляційного оскарження.
Та обставина, що представник відповідача не завжди має фізичну можливість готувати документи до суду у визначений законом термін взагалі не може вважитись поважною причиною пропуску вказаного строку, оскільки відповідач не позбавлений можливості доручити іншому представнику представництво його інтересів.
Оскільки відповідачем не доведено наявності поважних причин пропуску ним строку на апеляційне оскарження, тому у поновленні строку на оскарження постанови йому слід відмовити, а апеляційну скаргу - залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 102, 186 КАС України, колегія суддів,
у х валила:
Відмовити Вінницькому обласному військовому комісаріату у поновленні строку на апеляційне оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 11 жовтня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок" розміру пенсії за вислугу років військової служби.
Апеляційну скаргу Вінницького обласного військового комісаріату на зазначену постанову залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Протягом одного місяця з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.