Судове рішення #8923412

2- 15/09 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2009 г. Вовчанський районний суд Харківської області в складі: судді - СТРУКА І.Ф., при секретарі - БОРЩ Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вовчанськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради Харківської області про визнання права власності на житловий будинок у порядку спадкування за законом,

встановив:

17.11.2008 р. ОСОБА_1 /дошлюбне прізвище - ОСОБА_3/ звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 міської ради Харківської області про визнання права власності на житловий будинок у порядку спадкування за законом, розташований у м. Вовчанськ по вул. Надії Волкової № 9, Харківської області. На обгрунтування вимог зазначила, що 22 листопада 1998 року померла її мати - ОСОБА_3, яка проживала з нею в м. Шебєкіно Бєлгородської області. Після її смерті залишилась спадщина у вигляді житлового будинку. У встановлений законом строк вона фактично прийняла спадщину, однак до цього часу не оформила. Інших спадкоємців першої черги у померлої немає. Тому позивач просить визнати за нею право власності на вказаний житловий будинок у порядку спадкування за законом, оскільки в нотаріальній конторі їй відмовили в оформленні спадщини в зв'язку з пропуском строку прийняття спадщини.

Представник позивача ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача ОСОБА_2 міської ради Харківської області в судовому засіданні обставини справи і позов визнав не заперечував проти визнання права власності на вказаний житловий будинок за позивачем в порядку спадкування за законом.

Заслухавши пояснення представників позивача і відповідача, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 року), що діяв на момент вирникнення правовідносин, визначається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Судом встановлено і не оспорюється сторонами, що 22 листопада 1998 року померла ОСОБА_3 / л.с. 8/. Після її смерті залишилась спадщина у вигляді житлового будинку, розташованого в м. Вовчанськ, вул. Надії Волкової № 9, Харківської області, який належав померлій на підставі свідоцтва про право власності на 1/2 частину будинку від 20 квітня 1983 р. реєстр № 747 та свідоцтва про право на спадщину за законом на 1/2 частину вказанного будинку від 20 квітня 1983 р. реєстр № 745 (л.с. 9, 10). Позивач, як єдиний спадкоємець за законом в шестимісячний строк з дня відкриття спадщини фактично вступила у володіння вказаним спадковим майном і ці обставини ніким не оспорюються. Родинні стосунки позивачки із померлою ОСОБА_3, яка є її матір'ю підтверджуються копією свідоцтва про народження позивачки та довідкою Відділу реєстрації актів цивільного стану Київського районного управління юстиції м. Харкова, відповідно якої ОСОБА_5 2 грудня 1962 року зареєструвала шлюб з ОСОБА_6 і їй присвоєно прізвище ОСОБА_6 (л.с. 12, 17).

Крім того, із довідки державної нотаріальної контори встановлено, що після смерті ОСОБА_3 заяв про прийняття чи відмови від спадщини не надходило (л.с. 29-30).

Таким чином, наведені докази свідчать про те, що позивачка як спадкоємець першої черги згідно ст. 529 ЦК 1963 р. в установлений ст. 549 цього Кодексу

шестимісячний строк прийняла спадщину, тому є всі підстави для визнання за нею права власності на житловий будинок у порядку спадкування за законом, розташований в м. Вовчанськ, вул. Надії Волкової № 9 Харківської області.

На підставі викладеного, керуючись ст. 549 ЦК України 1963 р., ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом на житловий будинок, розташований в м. Вовчанськ, вул. Надії Волкової № 9 Харківської області, який належав ОСОБА_3, померлій 22 листопада 1998 року в м. Шебєкіно Бєлгородської області,

Рішення може бути оскаржене через місцевий суд в апеляційний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та після цього - подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація