Код суду 2702
1 інстанція
Справа № 2-1985/2008р.
Кат.47
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2008р. Гагарінський райсуд м. Севастополя в складі:
головуючого судді - Яковенко С. Ю. при секретарі - Трігуб Г. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за аліментами та пені за прострочення сплати аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості за аліментами та пені за прострочення сплати аліментів.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та пояснила суду, що рішенням суду з відповідача стягнуті аліменти у на утримання сина та дочки. З 1999р. відповідач аліменти не сплачує, заборгованість складає 3547, 99гр., яку вона просить стягнути з відповідача. Також просить стягнути пеню за прострочення сплати аліментів у сумі 52122гр.
Представник відповідача позов не визнав та пояснив суду, що аліменти з відповідача вже стягнути, заборгованість за аліментами зобов'язана стягнути з відповідача ДВС. Частково відповідач заборгованість ( у сумі 1800гр.) вже погасив. На стягнення пені позивачка пропустила строк позовної давності, просить застосувати цей строк.
Вислухавши позивачку, представника позивачки, представника відповідача, свідків, дослідивши мета ріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає відхиленню з наступних підстав: судом встановлено, що рішенням Нахімовськбго райсуду м. Севастополя від 18.06.1997р. з відповідача на користь позивачки стягнути аліменти у розмірі 1/3 частини заробітку на утримання неповнолітніх сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочки ОСОБА_4, Л6Д 04982 народження. Згідно довідки-розрахунку ДВС Нахімовського р-ну на 22.03.2003р. заборгованість за аліментами за період з червня 1999р. по березень 2003р. складає 3547, 99гр. ( а.с. 7).
Вимоги позивачки про стягнення заборгованості за аліментами суд вважає необгрунтованими, оскільки ця заборгованість підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення Нахімовського райсуду м. Севастополя від 18.07.1997р., виконавчий лист щодо стягнення заборгованості за аліментами знаходиться на виконання у державній виконавчій службі, тому підстав для повторного стягнення цей суми у суду немає.
Вимоги про стягнення пені за аліментами суд також вважає необгрунтованими: заборгованість у сумі 3547, 99гр. склалась на березень 2003р., а позивачка звернулась до суду з позовом у січня 2008р., тобто з пропуском строку позовної давності, а представник відповідача заявив клопотання про застосування цього строку. Відповідно до ч. 3 статті 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі и згідно ч.4 вказаної статті є підставою для відмови у позові. Крім того, Сімейний кодекс України ( яким передбачено стягнення пені за аліментах) набрав силу з січня 2004р., а на час складання заборгованості ( березень 2003р.) діяв Кодекс про шлюб та сім'ю України, а відповідно до ч.4 статті 2 ЦПК України «закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує права, належні учасникам цивільного процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі».
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 60, 104, 179, 218 ЦПК України,
ст. 194-196 Сімейного кодексу України, суд —
ВИРІШИВ:
ОСОБА_1 у задоволенні позову до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за аліментами та пені за прострочення сплати аліментів відмовити.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає чинності після закінчення терміну подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо заява про апеляційне оскарження не була подана.
Якщо подана заява про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення набирає чинності після закінчення цього терміну. У разі подачі апеляційної скарги рішення, якщо воно не відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення виготовлено власноручно в нарадчій кімнаті.