Судове рішення #8921379

Справа:2-32/2008 p.

 РІШЕНЯ

 ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

 23 травня 2008 року Фастівський міськрайсуд Київської області в складі: Головуючого судді - Остахнович А.В., При секретарі - Лебідь О.В. Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Фастові цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права на частку у спільному майні та зустрічному позові ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про грошову компенсацію співвласникові за його частку у спільній частковій власності, -

встановив:

 Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача посилаючись на те, що їй на праві власності належить 1/2 частина садового будинку в садовому товаристві «Каштан» розташованому в с. Червона Мотовилівка Фастівсьукого району Київської області по вул. .Стельмащука 130, інша частина належить відповідачеві, шлюб між ними розірвано, в будинку проживає відповідач, вона просить стягнути з нього ринкову вартість 1/2 частини садового будинку. Відповідач в свою чергу звернувся до суду з позовом посилаючись на те, що йому належить 1/2 частина сдового будинку в садовому товаристві «Каштан» в с. Ч.Мотовилівка Фастівського району Київської області, де він постійно проживає, а позивачка має інше житло в м. Києві, просить припинити право власності позивачки на садовий будинок та стягнути з нього грошову компенсацію за її частку.

Вислухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи, судов встановленого сторони перебували в зареєстрованному шлюбі, за час шлюбу придбали садовий будинок, в садовому товаристві «Каштан» розташованому в с. Червона Мотовилівка Фастівського району Київської області по вул. .Стельмащука 130. Шлюб за рішенням суду було розірвано, також за рішенням суду за кожним з них було визнано право власності на 1/2 частину зазначенного садового будинку. В будинку став постійно проживати ОСОБА_2, оскільки іншого житла в нього немає. І сторони звернулись до суду практично з однаковими позовами про стягнення грошової компенсації на користь ОСОБА_1 за її частину в садовому будинку. За час розгляду справи сторони не дійшли згоди що до вартості садового будинку та розміру грошової компенсації.

Виходячи з вимог Постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» № 7 від 04.10.1991 р. суд вважає, що по обох позовах позивачам слід відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки пункт 6 Постанови Пленуму гласить:

« При неможливості виділу частки будинку в натурі або встановлення порядку користування ним ( а сторони в даному конкретному випадку і не ставили такого питання ) власнику, що виділяється, за його згодою присуджується грошова компенсація. Розмір грошової компенсації визначається за угодою сторін, а за відсутності такої угоди - судом за дійсною вартістю будинку на час розгляду справи.» « Якщо частка у спільній власності на будинок є незначною й не може бути виділена в натурі чи за особливими обставинами сумісне користування ним не можливе, а власник у будинку не проживає і забезпечений іншою жилою площею» - в даній конкретній справі якраз і не встановленої жодна з сторін не просила цього робити, розмір в натурі частки кожної 13 сторін, не встановлено чи можливо виділити її в натурі, не встановлені особливі обставини які б перешкоджали сумісному користуванню сторін житлом, і крім того як сама зазначає позивачка ОСОБА_1 в своїй позовній заяві - іншого житла вона не має.

Керуючись ст..208, 212-218 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» № 7 від 04.10.1991 р., -

вирішив:

 В задоволенні позовів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - відмовити. Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області шляхом подання заяви про оскарження протягом 10 днів та скарги протягом 20 днів.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація