Апеляційний суд Кіровоградської області
Справа №22- 873 2010 Головуючий у І-й інстанції – Брегей Р.І.
Категорія - 57 Доповідач – Сукач Т.О.
УХВАЛА
Іменем України
13 квітня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
головуючої судді - Бубличенко В. П.
суддів Фомічова С. Є.
Суду
при секретарі - Салабай М. В.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України «Про соціальний захист дітей війни» за 2008 – 2009 роки, за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області на постанову Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 25 лютого 2010 року і
в с т а н о в и л а :
Постановою Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 25 лютого 2010 року адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково. Суд визнав протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області щодо не нарахування ОСОБА_2 коштів, виплата яких передбачена ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції від 18 листопада 2004 року), у період з 22 травня по 31 грудня 2008 року.
Суд також визнав протиправними дії відповідача протягом 2009 року щодо нарахування ОСОБА_2 коштів як особі, що набула статусу дитини війни відповідно до п.8 постанови Кабінету Міністрів України № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28 травня 2008 року, і зобов’язав управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області нарахувати і виплатити ОСОБА_2 кошти, виплата яких передбачена ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції від 18 листопада 2004 року) за період з 22 травня по 31 грудня 2008 року та з 01 січня по 31 грудня 2009 року з відрахуванням фактично отриманих коштів. .
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права.
ОСОБА_2 постанова суду в частині відмови у задоволенні позову не оскаржена.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах, визначених ст.303 ЦПК України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.
Наявність у позивачки права на призначення підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком є визначальною для вирішення даного спору, крім того це право гарантується ст. 46 Конституції України.
Суд встановив, що позивачка набула статусу дитини війни відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (а.с.5), а тому має право на отримання підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»є
У 2008 - 2009 роках управлінням ПФ України в Компаніївському районі ці кошти позивачці нараховані та виплачені не були.
За таких обставин суд обґрунтовано зобов’язав управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області нарахувати та виплатити підвищення до пенсії ОСОБА_2 згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 22 травня по 31 грудня 2008 року, оскільки рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 положення пункту 41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» викладено в новій редакції, відповідно до якої дітям війни до пенсії виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, визнані неконституційними з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Колегія суддів погоджується з висновком суду про покладення на відповідача обов’язку нарахувати і виплатити ОСОБА_2 підвищення до пенсії як дитині війни з 01 січня по 31 грудня 2009 року, оскільки зміст ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у 2009 році не змінювався та розмір підвищення не коригувався, дія закону зупинена не була.
Доводи апеляційної скарги щодо неможливості нарахування позивачці підвищення до пенсії через відсутність бюджетного фінансування, передбачених ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» доплат до пенсії, та не направлення Міністерством праці та соціального захисту населення управлінню Пенсійного фонду комп’ютерного програмного забезпечення для проведення перерахунку в автоматизованому режимі, є необґрунтованими, правильність висновків суду не спростовують та не є підставою для скасування законного і обґрунтованого рішення.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, Законом України № 1691- VI від 18.02.2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області відхилити.
Постанову Компаніївського району Кіровоградської області від 22 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуюча:
Судді: