5-8/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2007 року Недригайлівський районний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді Захарченка О.П.
при секретарі Юхті О.І.,
з участю прокурора Тютюнник СМ.,
захисника ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Недригайлів заяву лікаря-психіатра Недригайлівської ЦРЛ ОСОБА_2 і висновок лікарської комісії про доцільність припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_1, дослідивши матеріали кримінальної справи НОМЕР_1, а також копію постанови Роменського міськрайонного суду Сумської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року про заміну виду примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_1, заслухавши думки прокурора і інших осіб, які приймають участь у справі,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Недригайлівського районного суду Сумської області від ІНФОРМАЦІЯ_2 року по кримінальній справі НОМЕР_1 за ознаками ч.1 ст. 296 КК України щодо ОСОБА_1, 04 грудня 1983 року народження, українця, громадянина України, уродженця і мешканця селища Недригайлів Сумської області, застосовано примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації його до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
На виконання зазначеної постанови суду ОСОБА_1. був госпіталізований до Першої обласної спеціалізованої лікарні м. Ромни Сумської області.
Постановою Роменського міськрайонного суду Сумської області відІ НФОРМАЦІЯ_3року , винесеною на підставі вимог ст. 95 КК України, застосовані примусові заходи медичного характеру щодо ОСОБА_1 змінені з госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом на надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Амбулаторна психіатрична допомога ОСОБА_1надавалася за місцем його проживання Недригайлівською ЦРЛ.
Лікар-психіатр Недригайлівської ЦРЛ ОСОБА_2 звернувся в порядку, передбаченому ч.1 ст. 95 КК України, до Недригайлівського районного суду з письмовою заявою про припинення застосованих щодо ОСОБА_1 примусових заходів медичного характеру, мотивуючи свою заяву тим, що психічний стан останнього поліпшився внаслідок його лікування, а також внаслідок позитивних соціальних та медичних установок хворого .
За змістом доданого до заяви лікаря-психіатра висновку лікарської комісії вбачається, що за період перебування на амбулаторному лікуванні ОСОБА_1. виконував всі рекомендації лікарів, регулярно отримував підтримуюче лікування, має на даний час адекватну поведінку в сім'ї і суспільстві, а тому необхідність в продовженні застосування щодо нього примусових заходів лікування відпала.
Лікар-психіатр Недригайлівської ЦРЛ ОСОБА_2 в судовому засіданні свою заяву підтримав, вважає за доцільне передати ОСОБА_1 на піклування матері ОСОБА_4
Прокурор Тютюнник С.М. і захисник ОСОБА_3 висловили думку про доцільність задоволення заяви лікаря-психіатра.
Представник ОСОБА_1 його мати ОСОБА_4 заяву лікаря-психіатра ОСОБА_2 підтримала, висловила згоду на здійснення піклування над своїм сином .
Згідно ст. 95 КК України, у разі змінення психічного стану особи на краще, суд може за заявою лікаря-психіатра та за доданим до вказаної заяви висновком відповідної лікарської комісії припинити застосовані до цієї особи примусові заходи медичного характеру і передати цю особу на піклування родичам з обов"язковим лікарським наглядом.
Враховуючи вищевказане, суд дійшов до переконання , що заява лікаря-психіатра ОСОБА_2 про доцільність припинення застосування примусових заходів медичного характеру до ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Задовольняючи зазначену заяву лікаря-психіатра , суд вважає необхідним передати ОСОБА_1 на піклування його матері ОСОБА_4
Тому, керуючись ст.95 КК України, ст. 419 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Припинити (скасувати) застосування щодо ОСОБА_1 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Передати ОСОБА_1 на піклування його матері ОСОБА_4з обов"язковим лікарським наглядом за ним за місцем його проживання.
Копію цієї постанови направити на адресу Недригайлівської ЦРЛ для забезпечення її виконання в частині здійснення обов"язкового лікарського нагляду за ОСОБА_1
На цю постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду Сумської області через Недригайлівський районний суд протягом 15 діб з моменту її проголошення.
Постанова віддрукована в нарадчій кімнаті.