№ 2-125\07 р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
26 лютого 2007 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судці Король Т.В., при секретарі - Павлюковій СМ., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вовчанськ справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3про стягнення аліментів,
Встановив:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2, 3-особа: ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, в розмірі 1/3 частини доходів до їх повноліття, посилаючись на те, що відповідач будучи батьком дітей ухиляється від їх матеріального утримання та діти знаходяться на повному утриманні позивачки.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав та не заперечував проти стягнення аліментів.
Третя особа по справі: ОСОБА_3, в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1 визнала в повному обсязі та не заперечувала проти їх задоволення.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю за таких підстав.
Згідно вимог ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття, а в разі ухилення від цього обов'язку, кошти на утримання дітей, відповідно до ч.3 ст. 181 Сімейного Кодексу України, стягуються з них в судовому порядку.
Судом встановлено, що сторони проживали однією сім'єю і мають спільних дітей -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2народження . Згідно довідки виданою Вовчанською міською радою Вовчанського району Харківської області, діти проживають разом з ОСОБА_1 та перебувають на її повному утриманні.
Таким чином, відповідач ухиляється від обов'язку по регулярному і достатньому матеріальному утриманню своєї дитини. Тому згідно вимог ст.ст. 180,181,182,183 Сімейного кодексу України з ОСОБА_2 належить стягнути на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей в розмірі 1\3 частини його заробітку /доходу/, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви до суду і до повноліття дітей.
Крім того, на відповідача на підставі ст. 88 ЦПК необхідно покласти судові витрати в розмірі 51 грн. в доход держави, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7,50 грн., оскільки позивач за законом звільняється від їх сплати.
Суд, керуючись ст.ст. 180,181,182,183 Сімейного кодексу України, ст.ст. 15,30, 62, ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_3про стягнення аліментів - задовольнити повністю.
2
Стягнути з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Бєльці, Молдова, не працюючого, проживаючого АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дітей - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2народження , в розмірі 1\3 частини його заробітку /доходу/, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 01 лютого 2007р. і до досягнення ними повноліття.
Рішення в частині платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір в розмірі 51 грн. та ,а також 7,50 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.