Судове рішення #8918066

Справа №2- 3523/2009р .

  РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2009 року                         Ленінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

                                                                головуючої   судді    Шавули В.С.

                                                                при секретарі            Волкобоєвій О.А.

за участю позивачки ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, –

ВСТАНОВИВ:

Позивачка 22 квітня 2009 року звернулась до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з позовом, у якому просить розірвати шлюб з ОСОБА_2.

Зазначила, що з 25 січня 2003 року вона перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого сторони мають малолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Посилається на фактичне припинення шлюбних відносин майже півтора року та проживання окремо один від одного. У зв’язку з чим була вимушена звернутись до суду із даним позовом, в якому просить розірвати шлюб, витрати пов’язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу покласти на відповідача.

      Позивачка в судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги, обставини викладені в заяві та просила їх задовольнити.

         Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причину неявки в судове засідання не повідомив. До суду надійшла заява в якій відповідач просив справу розглянути без його присутності, позовні вимоги визнає, та просить суд задовольнити позовні вимоги.

         Суд, вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.

         Згідно з ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

    Згідно ч.2 ст.112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що відповідно актового запису № 41, складеного 25 січня 2003 року відділу реєстрації актів громадянського стану Ленінського районного управління юстиції м. Дніпропетровська сторони проживають у  зареєстрованому шлюбі (а.с. 7). Від якого мають малолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6).

Позивачка та відповідач втратили один до одного почуття взаємної поваги, любові, дружби і взаємодопомоги. Мешкають окремо, не ведуть спільне господарство, не підтримують шлюбно – сімейні стосунки та не мають намірів щодо підтримання шлюбних відносин.

При таких обставинах, суд вважає, що сім’я сторін існує формально і розпалася остаточно, примирення сторін є не можливим, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить як інтересам малолітньої дитини, так і сторін.

              Керуючись ст.ст.18, 24, 56, 105, 112 СК України, ст.ст. 4, 6, 7, 10, 57 - 60, 88, 212 – 215, 224-226 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Шлюб, зареєстрований 25 січня 2003 року Відділом реєстрації актів громадянського стану Ленінського районного управління юстиції м. Дніпропетровська, актовий запис № 41, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 – розірвати.

При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути держмито в дохід держави  з ОСОБА_2 у розмірі 17,00 гривень (Сімнадцять гривень 00 копійок), а ОСОБА_1 від сплати держмита – звільнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 16,00 грн. (Шістнадцять гривень 00 копійок).

 

            Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання  апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                 В. С. Шавула

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація