Судове рішення #8917526

Справа № 2-2587/2010  року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 31 березня 2010 року                     м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області  в складі:

головуючого-судді:          Попович С. С.

секретаря:              Черкес У.О.

адвоката ОСОБА_1

сторін : представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності на 1/4 частину квартири згідно з яким позивачка просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1 (Гагаріна) в м. Івано-Франківську як за спадкоємицею першої черги по закону після смерті її сина ОСОБА_6, який помер 13 квітня 2009 року, -

встановив:

Відповідачі в судове засідання не прибули, хоч про день та час слухання справи  були повідомлені. Подали суду заяву в якій просять слухати справу без їх особистої участі, заявлені уточнені вимоги визнають повністю.

    Вислухавши представника позивачки, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов слід задовольнити виходячи з наступного.

    Свідоцтво про право власності на житло від 11 січня 1996 року, витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно, підтверджує, що сторони, а також син позивачки ОСОБА_7, а всього четверо осіб, були і вважаються на даний час співвласниками квартири № 2 у будинку № 41, що по вул. Вовчинецькій у м. Івано-Франківську, кодному з них належить по 1/4 частині цієї квартири ( а.с. 7,8 ).

    Позивачка є матір”ю ОСОБА_8, що підтверджується свідоцтвом про його народження ( а.с. 6 ). Свідоцтво про смерть видане 16 квітня 2009 року підтверджує, що ОСОБА_8 помер у м. Новий Уренгой Тюменської області ( Росія ) 13 квітня 2009 року ( а.с. 11 ). Заповіту покійний не вчиняв.

    26 жовтня 2009 року позивачка у нотаріальній конторі міста Новий Уренгой отримала свідоцтво про право на спадщину по закону після смерті свого сина ОСОБА_8, що помер 13 квітня 2009 року, в чому б воно не заключалось і де б воно не знаходилось ( а.с. 5 ).

    Вказані докази достовірно підтверджують, що позивачка є матір”ю покійного ОСОБА_8, і, відповідно, спадкоємцем першої черги ( ст. 1261 Цивільного Кодексу України ). Вона прийняла спадщину котра знаходилась на час смерті покійного у м. Новий Уренгой і відповідно до вказаного свідоцтва про право на спадщину є достовірно його спадкоємцем. Претендувати на спадщину могли б також відповідачі ( дід та бабуся покійного, що є відповідно до ст. 1262 Цивільного Кодексу України спадкоємцями другої черги за законом ), але вони заяви у нотконтору про прийняття спадщини не подавали, і на спадок після його смерті не претендують, а у своїй заяві на ім”я суду вказали, що спадкоємцем його визнають позивачку по справі, його матір ( а.с. 25 ).

    Тобто спору між тими особами, що могли б претендувати на спадщину немає.

    Виходячи з вказаного вище свідоцтва про право на спадщину по закону позивачці реєстратор Івано-Франківського ОБТІ 18 грудня 2009 року відмовив у реєстрації права власності на частку у квартирі за вказаною вище адресою виходячи з того, що у свідоцтві не вказаного конкретно ту частину нерухомого майна яке слід було б зареєструвати як спадкове майно ( а.с. 10 ). Відповідно нотаріальна контора теж не може видати ще і інше свідоцтво про право на спадщину. А тому, при таких обставинах, виходячи з того, що позивачка дійсно є спадкоємицею свого покійного сина ОСОБА_8, а іншим чином не може вирішити питання щодо отримання права власності на спадкове майно, то за нею слід визнати право на частку у вказаній квартирі як на спадкове майно в судовому порядку оскільки іншим чином вона дійсно при обставинах, що мають місце, не може вирішити цього питання.

    На підставі викладеного, ст.ст. 3,10,11,60 ЦПК України, ст.ст.1216-1223,1258-1267 Цивільного Кодексу України, керуючись ст.ст. 208-218 ЦПК України, суд –

вирішив:

            Позов задовольнити.

           Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1 ( Гагаріна ) в м. Івано-Франківську як за спадкоємицею першої черги по закону після смерті її сина ОСОБА_6, який помер 13 квітня 2009 року.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

    Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

    У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

    Суддя:                                  Попович С. С.

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація