Судове рішення #8913152

                                                                                                           

                                                                                                                                      Справа № 2«а» - 5522/2009

                                                                                                                                                                                                                                 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

23 жовтня 2009 року                                                                                             м. Галич

Галицький районний суд  Івано – Франківської  області в складі:

          головуючого - судді                                                 ВИЛКИ С.С.

                      секретаря                                                                   ТОМИН Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Галичі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації про оскарження дій управління праці та соціального захисту населення Галицької РДА Івано-Франківської області та стягнення суми боргу по виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку , -

в с т а н о в и в:

              Позивачка позов підтримала повністю і пояснила , що вона здійснює догляд за своєю дочкою ОСОБА_2 і отримує допомогу на це по досягненню дитиною трьохрічного віку. Вважає, що ця допомога виплачується їй неправильно. Її розмір повинен обчислюватись виходячи із розміру встановленого прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. В зв’язку з цим нею недоотримано допомоги в сумі 7292.78 грн.

Просила позов задовольнити повністю , визнати неправомірними дії відповідача та зобов’язати його здійснити перерахунок належної їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку у відповідності із вимогами чинного законодавства і в подальшому її їй виплачувати правильно.

              Представник управління праці та соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації позов не визнала і пояснила , що як вказано в їхньому запереченні на цей позов допомога в даному випадку надається в розмірі , що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб та середньомісячним доходом сім’ї з дітьми . Вважає дії її довірителя правильними. Просила в задоволенні позову відмовити.      .

              Суд, вислухавши  доводи позивачки, представника відповідача , дослідивши і перевіривши всі докази вважає, що позов  підлягає до задоволення частково.

Про те , що позивачка є мамою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , що вона здійснює за нею догляд по досягненню трьохрічного віку і що в зв’язку з цим вона отримує допомогу свідчать копії свідоцтва про народження, заяви ОСОБА_1, відповіді на неї, довідок. ( а.с.4-9)

              Судом встановлено, що ОСОБА_1 в зв'язку із народженням дитини отримувала до березня 2009р. допомогу по догляду за дітьми в розмірах, визначених постановами Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" №1751 від 27 грудня 2001 року віку та "Про порядок призначення і виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам, застрахованим в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11 січня 2007 року №13.

                            Згідно ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" позивач має право на щомісячну допомогу в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, як особі, що фактично здійснює догляд за дитиною.  

               Статтею 46 Конституції України громадянам гарантовано право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин. Також ст. 48 Конституції  України гарантує право людини на достатній життєвий рівень.

               Обмеження будь-яких прав чи свобод людини можливе лише у випадках, передбачених Конституцією України і може мати місце в умовах воєнного або надзвичайного стану. Інші випадки зменшення обсягу гарантованих  прав та свобод людини не допускаються.

               В зв'язку з цим рішенням Конституційного суду України від 09 липня 2007 року визнано таким, що не відповідають Конституції України положення окремих статей Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік" і зокрема ст. 71 вказаного Закону України та п. 3 Розділу VІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо встановлення допомоги по догляду за дитиною.

               Згідно з резолютивною частиною вищевказаного рішення Конституційного Суду України, це рішення має  преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дій положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.

              Виходячи із мотивації, яка наведена у рішенні Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року щодо порушень Верховною Радою України при прийнятті Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік" Конституції України, а також, що Верховна Рада України при прийнятті законів про Державний бюджет не повноважна включати до нього положення про внесення змін до чинних законів України, зупинення дії окремих законів України або/та будь - яким чином змінювати визначене законами України правове регулювання суспільних відносин, Конституційний Суд України вважає в цілому  такою, що не відповідає ст. ст. 1, 3, 6, 8, 19, 21, 22, 92, 95 Конституції України практику зупинення законами України про Державний бюджет України дії інших законів України щодо надання пільг, компенсацій та гарантій.

              Крім цього згідно з ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

              В зв'язку з вищевикладеним суд вважає, що доводи позивачки , викладені у позовній заяві, заслуговують на увагу і відмова відповідача щодо перерахунку позивачу допомоги по догляду за дитиною є протиправною. Тому відповідач повинен провести позивачу перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

               На підставі вищевикладеного, ст. ст. 1, 3, 5, 19, 22, 46, 48, 55, 64 Конституції України, ст. ст. 5, 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", рішення Конституційного Суду країни №6 - рп/2007 від 09 липня 2007 року та керуючись ст. ст. 8, 9, 158 - 163  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

               

постановив:

Позов задоволити частково. Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації щодо відмови у виплаті  ОСОБА_1 допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку.

            Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації щомісячно виплачувати ОСОБА_1 допомогу, передбачену ч.1 ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» , по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку в розмірі не менше прожиткового мінімуму , встановленого  для дітей віком до шести років починаючи з квітня місяця 2008 року.  

               В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

               Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

              Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення .

              Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

               Заява про апеляційне оскарження постанови та апеляційна скарга на постанову подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду  через Галицький районний суд.

           

                                        Головуючий:                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація