Справа №2 – 300 /2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2010 року м. Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Юсип І.М.
секретаря Воробчак Н.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Галичі справу за позовом ОСОБА_1 до Дубовецької сільської ради Галицького району про визначення додаткового строку для подання заяви для прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в :
23.02.2010р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Дубовецької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В судове засідання позивач не з'явився, надіслав суду заяву в якій просить справу розглядати у його відсутності, свої позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, надіслав суду листа в якому вказує, що не заперечує проти позовних вимог позивача і просить справу розглядати у його відсутності.
Судом встановлено, що дід позивача, ОСОБА_2, помер 12.12.2007 року, а баба, ОСОБА_3, померла 01.03.2003 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть та копією довідки №899 від 27.11.2003р. виданої Дубовецькою сільською радою (а.с.6,10). Копією заповіту складеного 27.11.2003 року в Дубовецькій сільській раді стверджується, що все своє майно, ОСОБА_2 заповідає ОСОБА_1 (а.с.7) та копією витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно та копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно (а.с.8-9). Копією свідоцтва про право на спадщину за законом, стверджується, що ОСОБА_2 успадкував майно після смерті своєї дружини, ОСОБА_3 (а.с.12). У зв'язку з тим, що позивач певний час перебував у відрядженнях, суд вважає, що позивач з поважних причин пропустив строк для прийняття спадщини і тому йому слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини – три місяці.
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
У зв'язку з наведеним та враховуючи визнання відповідачем позовних вимог, суд приходить до висновку, що доводи позивача щодо причин пропуску строку для прийняття спадщини заслуговують на увагу, через що йому слід визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини - три місяці.
При цьому суд вважає, що визнання відповідачем позовних вимог не суперечить закону та не порушує прав чи законних інтересів інших осіб, а тому підлягає прийняттю судом.
На підставі наведеного, ст.ст. 1220, 1222-1223, 1225, 1233-1236, 1268-1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 212-215, 223 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Надати ОСОБА_1 додатковий строк – три місяці для подання ним заяви в нотаріальну контору для прийняття спадщини після смерті, ОСОБА_2.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий :