Судове рішення #891137
Справа № 2-0-9\07р

Справа № 2-0-9\07р. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

1 лютого 2007 року.Вовчанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Король Т.В., при секретарі -Павлюковій С.М.,розглянувши у

відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою Вовчансько-Хутірської сільської ради Вовчанського району Харківської області, про визнання спадщини

відумерлою,

встановив:

Вовчансько-Хутірська сільська рада Вовчанського району Харківської області звернулась до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою, посилаючись на те, що в АДРЕСА_1, розташований житловий будинок, який на праві особистої власності на підставі свідоцтва про право власності, виданого Вовчансько-Хутірською сільською радою 12.01.1991 р. належить ОСОБА_1. До червня місяця 2003 р. в будинку проживали його власниця ОСОБА_1 зі своїм сином ОСОБА_2, інвалідом першої групи, за яким вона здійснювала догляд. В 2003 р. ОСОБА_1 в зв'язку з похилим віком та поганим станом здоров'я стала сама потребувати догляду, тому було вирішено питання про переселення її та ОСОБА_2 до геріатричного центру с.Вільча Вовчанського району Харківської області. В червні місяці 2003 р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вибули з будинку, переїхавши на постійне проживання до геріатричного пансіонату в с Вільча Вовчанського району. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1 Її син, ОСОБА_2, на момент відкриття спадщини, проживав в пансіонаті, повертатися до будинку в с Вовчанські-Хутори не збирався, тому прийняв рішення про продаж спадкового будинку. В вересні місяці з ініціативи ОСОБА_2 в будинку його матері поселилися квартиранти ОСОБА_3 зі своєю сім'єю. Вони неодноразово провідували його і домовилися про купівлю будинку, очікуючи коли мине 6 місяців, щоб документально переоформити право власності, спочатку в порядку спадкування на ОСОБА_2, а потім договір купівлі-продажу. 16.01.2004 р. в с Вільча Вовчанського району помер ОСОБА_2, не встигши оформити спадщину та переоформити на квартирантів свій спадковий будинок за домовленістю про його продаж. Нікого із родичів померлі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не мали.

Представник заявника, Вовчансько-Хутірської сільської ради Вовчанського району Харківської області в судовому засіданні підтримав свої заявлені вимоги та просив їх задовольнити.

Заслухавши пояснення представника заявника, вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає заяву такою, що підлягає задоволенню виходячи із слідуючого:

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з довідки виданої виконкомом Вовчансько-Хутірської сільської ради Вовчанського району Харківської області, ОСОБА_1 та її син ОСОБА_2 в червні 2003 р. вибули з с Вовчанські-Хутори до Вільчанского пансіонату, в якому в вересні місяці зі згоди власника поселилися квартиранти.

Із представлених суду копій свідоцтв про смерть, ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Вільча Вовчанського району Харківської області, її син ОСОБА_2 помер 16.01.2004 р. в с Вільча Вовчанського району Харківської області.

Згідно довідці Вовчанської державної нотаріальної контори у встановлений законом строк ніхто із спадкоємців з заявами про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звертався.

Відповідно до вимог ст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також

 

відмови їх від її прийняття, після спливу одного року з часу відкриття спадщини, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування і передає її у власність територіальній громаді за місцем відкриття спадщини.

На підставі викладеного,ст. ст. 1277,Цивільного кодексу України , ст.ст. 6, 60, 61, 179, 209, 212, 213, 215 ЦПК України,суд,

вирішив:

Заяву Вовчансько-Хутірської сільської ради Вовчанського району Харківської області, про визнання спадщини відумерлою - задовольнити.

Визнати житловий будинок, розташований поАДРЕСА_1, відумерлою спадщиною після смерті ОСОБА_1, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та передати вказаний будинок у власність територіальної громади Вовчансько-Хутірської сільської ради Вовчанського району Харківської області.

Рішення може бути оскаржене через місцевий суд в апеляційний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація