справа № 2ц - 636/10
Р Е Ш Е Н И Е
И М Е Н Е М У К Р А И Н Ы
20 квітня 2010 року Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області в складі:
судді Філіпенко Л.П.
при секретарі Щербак А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення стягнення аліментів
В С Т А Н О В И В :
18 березня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про припинення стягнення аліментів в обґрунтування якого посилається на те, що він перебував з відповідачкою у зареєстрованому шлюбі, від якого має неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. 22 жовтня 2007 року рішенням Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області ( справа № 2-3392/07) з нього на користь відповідачки, ОСОБА_2, стягнуті аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частині усіх заробітків, але не менше 30% прожиткового мінімуму громадян, щомісячно до повноліття дитини. Але його з відповідачкою син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, останні два роки мешкає з матір’ю позивача - ОСОБА_4 за адресою: 94600, Луганська обл., м. Антрацит, вул.. Урожайна, 5/1, та знаходиться на повному утриманні її та позивача, що підтверджується відповідним актом. Відповідачка сина не відвідує, матеріальної допомоги на його утримання не надає, а аліменти стягнуті з позивача вищезазначеним рішенням суду, які вона дотепер отримує, витрачає, на думку позивача, виключно на себе, тобто використовує їх не за призначенням. Відповідно до коментарю до ст. 186 СК України платник аліментів має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про припинення стягнення аліментів на ім’я матері чи іншої особи, коли він зібрав відповідні докази про їх нецільове використання цією особою. Крім того, відповідно до ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось з них. У коментарі до зазначеної статті також зазначено, що якщо мати, одержуючи аліменти на дитину, не проявляє щодо неї турботи, а одержані кошти витрачає на себе – тоді мова може йти про припинення стягнення аліментів на її ім’я. Тому позивач просить припинити стягнення аліментів з нього, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки зі всіх видів заробітку (доходу), але не менше як 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.
У судовому засіданні позивач свій позов підтримує, та суду надав пояснення, які збігаються з доводами, викладеними в позові; відповідачка в задоволенні позовних вимог відмовить та надала пояснення,
Вислухавши сторони, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги ОСОБА_5 такими, що підлягають частковому задоволенню.
При цьому суд виходить із диспозитивності прав сторін за того, що згідно зі ст. 10 ЦПК України, обставини цивільних справ встановлюються судом за принципом загальності. Суд же, зберігаючи об’єктивність та неупередженість, лише створює необхідні умови для всебічного і повного дослідження обставин справи. При досліджені і оцінці доказів, встановленні обставин справи і ухваленні рішення незалежний від висновків органів влади, експертиз або окремих осіб.
Згідно ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів.
Крім того, згідно ст. 60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на основу своїх вимог або заперечень.
Судом встановлено, і не заперечується сторонами, що дійсно сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5), на утримання якого 22 жовтня 2007 року рішенням Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області ( справа № 2-3392/07) стягнуті аліменти с позивача ОСОБА_1 на користь відповідачки ОСОБА_2, у розмірі ј частині усіх заробітків, але не менше 30% прожиткового мінімуму громадян, щомісячно до повноліття дитини (а.с.6). Але як поясніли свідки ОСОБА_6, ОСОБА_4 він більше року мешкає з матір’ю позивача ОСОБА_4 за адресою: 94600, Луганська обл., м. Антрацит, вул.. Урожайна, 5/1, та знаходиться на утриманні її та позивача, мати – відповідачка по справі за цей рік купила сину джинси й футболку, інші витрати по втримуванню сина, видатки по інтернаті, репетиторству, заняттям спортом та інші несе позивач та його мати. Факт того, що ОСОБА_6 ні мешкає з матір’ю підтвердив свідок ОСОБА_7, цей факт вказаній і в актах (а.с.4,21).
Але згідно довідки відділу державної виконавчої служби Антрацитівського міськрайонного управління юстиції за 2009 рік ОСОБА_2 отримала аліменти на утримання сина ОСОБА_3 от ОСОБА_1 у розмірі 7870 грн. (а.с.14), пояснить суду, куди використані ці гроші відповідачка не змогла.
Тому суд уважає, що сукупність доказів по справі вірогідно підтверджує, що позовні вимогі ОСОБА_1 можуть бути задоволенні, оскільки платник аліментів має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про припинення стягнення аліментів на ім’я матері чи іншої особи, коли він зібрав відповідні докази про їх нецільове використання цією особою.
Керуючись ст.ст. 15,30,62, 76, 88 ЦПК України, ст. 180, 186, 192 СК України
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Припинити стягнення аліментів з ОСОБА_1, на користь ОСОБА_2 на утримання сина – ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки зі всіх видів заробітку (доходу), але не менше як 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, з дня вступу рішення в законну чинність.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Антрацитівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя
рішення видрукуване в дорадчій кімнаті