Судове рішення #8907840

                                                                                                                   справа № 1-225/10                              

               

В И Р О К

Іменем України

08 квітня 2010 року  Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області

у складі :

                                       головуючого-судді                           :  Холіна В.В.

                                       при секретарі                                     : Богдановій Н.І.

                                       за участю прокурора                         : Недвиги Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Антрациту кримінальну справу за обвинуваченням:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, що народився у м. Луганську, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_2, який не працює, в силу ст. 89 КК України не судимого, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

                                                       

за ст.263 ч.2 КК України, -

встановив :

Підсудний ОСОБА_1  в березні 2006 року, більш точної дати  у ході досудового та судового слідства встановити не представилось можливим, знаходився на своєму робочому місті на заводі «Славсант», де у нього виник умисел направлений на незаконне виготовлення холодної зброї. Виконуючи свій злочинний умисел, діючи умисно і протиправно підсудний ОСОБА_1  з двох дерев’яних брусків і куску металевого цепка зробив нунчаку, яку  приніс до себе додому за адресою: Луганська область,                 м. Антрацит, вул. 25 квартал,9/1, де став зберігати.  

02 березня 2010 року працівники міліції, у присутності понятих, у ході огляду квартири підсудного ОСОБА_1 за адресою: Луганська область, м. Антрацит, вул. 25 квартал,9/1, в зальній кімнаті на трельяжу виявили і вилучили предмет, виготовлений із двох дерев’яних предметів циліндрової форми сполучених між собою металевим цепком,  який згідно висновку експертизи холодної зброї  № 274/44 від                     09 березня 2010 року є холодною зброєю ударно-роздроблюючої  дії, що виготовлена саморобним засобом  по типу нунчаку.

Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою провину у скоєнні вищезазначеного злочину визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, та пояснив, що приблизно в березні 2006 року, більш точної дати  не пам’ятає, він знаходився на своєму робочому місті на заводі «Славсант», де зробив з двох дерев’яних брусків і куску металевого цепка нунчаку, яку  приніс до себе додому за адресою: Луганська область,   м. Антрацит, вул. 25 квартал,9/1, та зберігав.  

02 березня 2010 року працівники міліції, у присутності понятих, у ході огляду його квартири за адресою: Луганська область, м. Антрацит, вул. 25 квартал,9/1, в зальній кімнаті на трельяжу виявили і вилучили нунчаку.

Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина  підтверджується:

-       протоколом огляду квартири  ОСОБА_1 від 02 березня 2010 року, із змісту якого вбачається, що працівники міліції, у присутності понятих, у ході огляду квартири за адресою: Луганська область, м. Антрацит, вул. 25 квартал,9/1, в зальній кімнаті на трельяжу виявили і вилучили нунчаку  (а.с.6);

-         висновком експертизи  холодної зброї №274/44 від 09 березня 2010 року, із змісту якої вбачається, що предмет, вилучений 02.03.2010 року у ОСОБА_1В, є холодною зброєю ударно-роздроблюючої  дії, виготовленою по типу нунчаку. Дана нунчаку виготовлена  саморобним засобом.(а.с.27-29).

Інші докази по справі, які повністю узгоджуються між собою і достовірність яких ніким з учасників процесу не оспорюється, із згоди учасників процесу  відповідно до ст.299 КПК України не досліджувалися.

Заслухавши підсудного, оцінивши досліджені судом докази, суд вважає, що даний злочин скоїв підсудний ОСОБА_1 і  кваліфікує його дії за ч. 2 ст.263 КК України, оскільки  він скоїв незаконне виготовлення, носіння  холодної зброї без передбаченого законом дозволу.

Призначаючи покарання підсудному, суд враховує суспільну небезпеку скоєного злочину, особу підсудного, обставини, що впливають на його відповідальність .

 До обставин, що  пом’якшують відповідальність підсудного ОСОБА_1, суд відносить щире  каяття у скоєному.

Обставин, що обтяжують  покарання підсудного ОСОБА_1, суд  у справі   не вбачає.

З урахуванням обставин і характеру вчиненого злочину, який згідно зі ст. 12 КК України відноситься до категорії середнього ступеня тяжкості, особи підсудного, який в силу ст. 89 КК України не судимий, позитивно характеризується  за місцем проживання, має на утриманні неповнолітню дочку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, суд вважає  можливим застосувати до нього покарання у вигляді громадських робіт у розмірі ста двадцяти годин.

Цивільний позов по справі не заявлено.

Витрати пов’язані з проведенням  криміналістичної експертизи №274/44 від                    09 березня 2010 року у сумі 150 грн. 24 коп. суд, відповідно до ст. 93 КПК України, відносить до судових витрат і вважає за необхідне стягнути їх з підсудного на користь  НДЕКЦ при УМВС в Луганській області (а.с.26) .  

Долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст. 81 КПК України.

            Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

ЗАСУДИВ :

ОСОБА_1  визнати винним  за ст.263 ч.2 КК України і призначити йому  покарання  у вигляді   громадських робіт у розмірі ста двадцяти годин .

Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1, до набрання вироком чинності, залишити без змін - підписку про невиїзд.

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС в Луганській області витрати пов’язані з проведенням  криміналістичної експертизи №274/44 від 09 березня 2010 року в сумі 150 грн. 24  коп. на  р/р 31252272210167, Банк УДК в м. Луганську, ГУМВС в Луганській області, МФО 804013, ОКПО 25574305, призначення платежу: 25010100 за експертні послуги, код платежу 06-10709.

Речовий доказ у справі - нунчаку,  що знаходиться  на зберіганні в камері схову Антрацитівського МВ УМВС, знищити.

Вирок може бути оскаржений учасниками процесу  до Луганського апеляційного суду через Антрацитівський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.      

Вирок надрукований в нарадчій кімнаті.

    Суддя                                                                   В.В.Холін

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація