Судове рішення #8907070

 Справа № 2- 2296/2010р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2010 р.              Тернівський районний суд м. Кривого Рогу

у складі:      головуючого, судді                 –  Тарасенко О.В.

                     при секретарі                                     –   Махоня Н.Ю.

       

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, яка діє і в інтересах неповнолітньої онуки ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради про виділ часток із майна, що є у  спільній сумісній власності у зв’язку із прийняттям спадщини,

                                                    ВСТАНОВИВ:

В лютому 2010 року ОСОБА_1, яка діє і в інтересах  неповнолітньої онуки ОСОБА_2 ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради про виділ часток із майна, що є у  спільній сумісній власності у зв’язку із прийняттям спадщини.

             В обґрунтування позову позивач вказує, що згідно  свідоцтва про  право власності на житло  за № 15-114 від 25 січня 1994 року, орган приватизації –  Північний гірничо-збагачувальний комбінат,  виданого згідно з розпорядженням № 15 від 24.01.1994 року, власниками квартири АДРЕСА_1 у спільній сумісній власності є:  ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_2 02.07.2009 року померла  її донька ОСОБА_4, та мати  неповнолітньої ОСОБА_2

            Згідно рішення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради за № 501 від 19.08.2009 року її – ОСОБА_1  було призначено  піклувальником над неповнолітньою онукою ОСОБА_2

            Оскільки квартира була приватизована згідно із  Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» вона звернулася до Управління Житлово-комунального господарства  Виконавчого комітету Криворізької міської ради із заявою  про визначення частки померлого у спільній сумісній власності за адресою: вул. Маршака, 17/9. Але, їй  було надано повідомлення, що визначити частку за померлим можливо лише у судовому порядку, якщо за життя між співвласниками такий договір укладений не був.

            В отриманні свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_4, нотаріусом їй  було відмовлено і роз’яснено, що відповідно до п. 224 Інструкції про порядок  вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 року № 20/5, нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи заповітом після смерті одного із учасників спільної сумісної власності лише після виділення ( визначення) частки померлого у спільному майні.  

             Відповідно до ст.15 ЦК України , кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання, або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства та ст.16  ЦК України, - кожна особа має права звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. А оскільки вона отримала відмову у вирішенні питань пов’язаних з прийняттям спадщини, вважаю, що має право на звернення до суду  за захистом своїх прав.  

           Згідно ст. 370 ЦК України, частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду, тобто кожному із співвласників квартири належить по  1/3 частки квартири.

           Позивач в судове засідання не з’явилася, звернувшись до суду с заявою про розгляд справи за її відсутності, позов підтримує в повному обсязі.

            Відповідач  в судове засідання не з’явився , звернувся с заявою про визнання позову та розгляд справи без участі їх представника (а.с.15).

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в порядку попереднього судового розгляду позов належить задовольнити із слідуючих обставин.

 Згідно   свідоцтва про  право власності на житло  за № 15-114 від 25 січня 1994 року, орган приватизації –  Північний гірничо-збагачувальний комбінат,  виданого згідно з розпорядженням № 15 від 24.01.1994 року, власниками квартири АДРЕСА_1 у спільній сумісній власності є:  ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_2  (а.с.6) , яка є спільною сумісною власністю і мають право на виділ у натурі частки з майна, що є у спільній сумісній власності.

             02.07.2009 року померла   ОСОБА_4, донька позивача та мати  неповнолітньої ОСОБА_2 (а.с.7,8).

 Після смерті  ОСОБА_4 відкрилася спадщина: частка  квартири   АДРЕСА_1,  яка є спільною сумісною власністю.  

               Позивач зверталася до Управління Житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Криворізької міської ради із заявою  про визначення частки померлого у спільній сумісній власності за адресою: вул. Маршака, 17/9. Але, їй  було надано відповідь, що визначити частку за померлим можливо лише у судовому порядку, якщо за життя між співвласниками такий договір укладений не був (а.с. 10). Також вона отримала відповідь з Шостої криворізької державної нотаріальної контори, щодо неможливості видачі свідоцтва про право на спадщину за законом чи за заповітом до визначення (виділення) судом частки померлого у спільній сумісній власності (а.с.11).

             Відповідно до ст.15 ЦК України , кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання, або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства та ст.16  ЦК України, - кожна особа має права звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Таким чином, згідно з вимогами ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісній власності є рівними, а тому суд вважає необхідним визначити із майна, що є у спільній сумісній власності по 1\3 частки     квартири АДРЕСА_1, в м. Кривому Розі за кожним, з них ОСОБА_4, померлою 02 липня 2009 року, ОСОБА_1 , ОСОБА_2

  На підставі ст.ст. 15,16, 370  ЦК України,  керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 209, 212-215  ЦПК України, суд,

                                                               ВИРІШИВ:

              Виділити  за   ОСОБА_4   померлою 02 липня 2009 року, ОСОБА_1 , ОСОБА_2,  за кожним з них ,  по 1\3 частки     квартири АДРЕСА_1, з гідно  свідоцтва про  право власності на житло за  № 15-114 від 25 січня 1994 року, орган приватизації –  Північний гірничо-збагачувальний комбінат,  виданого згідно з розпорядженням № 15 від 24.01.1994 року.

            Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ:

 /підпис/  

                                           

 

               Згідно з оригіналом.

  Рішення набрало законної сили 08 грудня 2009 року.

 Оригінал рішення знаходиться в Тернівському районному суді м. Кривого Рогу в справі  

№ 2- 4181/2009.

                                  Суддя:                                        О.В. Тарасенко

   «___»  ___________ 2009 р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація