Справа №2-1462/07
РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
27 березня 2007 р
Фрунзенський районний суд м. Харкова в складі судді Алфьорової Т.М. при секретарі Савченко В.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3до ОСОБА_4про визнання такої ,що втратила право користування житловим приміщенням.
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з позовною заявою про визнання відповідачки такої, що втратила право користування житловим приміщенням, посилаючись на те, що вони проживають за адресою м. АДРЕСА_1, який належить на праві приватної власності ОСОБА_2., ОСОБА_1. та ОСОБА_3. В будинку зареєстровані вони, їх син відповідачка по справі та онук. Починаючи з жовтня 2005 року відповідачка в спірному будинку не проживає, залишила неповнолітнього сина, зловживає алкогольними напоями, вона забрала своє майно і більше не з'являється у будинку, хоча перешкод їй в користуванні ніхто не чинив. Протягом тривалого часу, вони сплачують комунальні послуги і за відповідачку. Відповідачка будинком не цікавиться, не приходить, матеріальної допомоги сину не надає .Вони її розшукували за допомогою міліції, тому вони вважають, що відповідачка ОСОБА_4. втратила право користування житловими приміщеннями.
Позивачі в судовому засіданні позовні вимоги підтримали Відповідачка за останнім відомим місцем проживання сповіщена належним чином, у судове засідання не з'явилася, про причини не явки суду не довів до відома. Суд вважає за можливе розглянути справу у її відсутності згідно наявних матеріалів у справі.
Вислухавши позивачів, свідків і перевіривши матеріали в справі, суд вважає позов підлягає задоволенню з наступних підстав :
Встановлено, що згідно договору купівлі - продажу від 01.07.2004 року позивачі по справі ОСОБА_1., ОСОБА_2. та ОСОБА_3. придбали будинок, який розташований за адресою АДРЕСА_1. Договір посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_5. Будинок має житлову площу 42,0 кв. м. і у будинку зареєстровані позивачі по справі, онук та відповідачка ОСОБА_4.
ОСОБА_4. була в зареєстрованому шлюбу з ОСОБА_3. у період з 1990 р. з по 2006 рік. Від шлюбу мають неповнолітню дитину - 20.08.1990 року народження ,який проживає разом з позивачами.
Згідно зі ст.405 ЦК України - члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
Член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважним причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником майна або законом.
2
Свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7. дали пояснення в судовому засіданні, що протягом тривалого часу, а саме з осені 2005 року відповідачка ОСОБА_4. в цьому будинку не проживає, майна її нема там. В будинку зараз проживає позивачі та неповнолітній син відповідачки. Відповідачка має тягу до зловживанню алкогольними напоями. Відомостей за вказаний час про неї не було. Питання про вселення не ставила і до теперішнього часу за місцем проживання не з'являлася.
Згідно довідки від травня 2006 року, яка надійшла із Фрунзенського РО ХГУ УМВД України в Харківської області, ОСОБА_1 зверталися 07.12.2005 року з заявою про розшук ОСОБА_4., але прийнятими мірами її місце проживання не встановлено.
Акти від 18.05.2006р., 31.08.2006р. та 18.01.2007 р, складений улічкомом, посвідчують, що дійсно відповідачка в спірній квартири не проживає тривалий час, речей її немає.
Згідно зі ст. 60 ЦПК України - кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідачка не надала суду доказів, які б спростовували доводи позивачів по цій справі.
Таким чином, відповідачка не проживає у будинку № АДРЕСА_1біля 2-х років тривалий час , не оплачує комунальні послуги, а також не турбується про ремонт будинку. Крім цього вона не цікавиться вихованням та навчанням дитини. Відповідачка ОСОБА_4. втратила право користування будинком і тому треба визнати її такою, що втратила право користування будинком та анулювати її реєстрацію.
Керуючись ст.ст. 406 ЦК України , ст.ст. 10,11,60,212,213,215 ЦПК України ,суд
ВИРІШИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2та ОСОБА_3до ОСОБА_4про визнання такої ,що втратила право користування житловим приміщенням задовольнити
Визнати ОСОБА_4 такою, що втратила право користуватися житловим приміщенням будинку № АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Фрунзенський районний суд м .Харкова.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана - після закінчення строку на подачу апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.