Копія
Справа № 1-77/2010
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2010 року Долинський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Бондарчука Р.А.,
при секретарі Олійник Г.М.,
з участю прокурора Цвігуна І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долинська справу про обвинувачення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, утриманців не має, не працюючого, військовозобов’язаного, в силу ст. 89 КК України не судимого, -
у скоєнні злочину , передбаченого ст.185 ч.1, ст.357 ч.3 КК України , -
В С Т А Н О В И В :
Підсудний скоїв: - таємне викрадення чужого майна (крадіжку); - незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом та іншим важливим особистим документом.
Злочини вчинено при слідуючих обставинах:
23 січня 2010 року, у вечірній час, приблизно о 21.00 годині, підсудний знаходився в будинку потерпілого ОСОБА_2, по вул. 8 Березня, 130/8 м. Долинська Кіровоградської області, де разом з останнім розпивали спиртні напої. Після вживання спиртних напоїв ОСОБА_2 сп’янів та згодом заснув. Підсудний, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, скориставшись безпорадним станом потерпілого, маючи намір на заволодіння чужим майном, таємно з квартири викрав паспорт громадянина України, вартістю 17 грн., військовий квиток, посвідчення залізничника на ім’я ОСОБА_2, мобільний телефон марки «ОСОБА_3 J-100» бувший у використані ,вартістю 90 грн.; мобільний телефон марки «Сіменс С-75» бувший у використані вартістю 110 грн. зі стартовим пакетом «МТС» вартістю 10 грн., коштами в сумі 20 грн., пластиковою карткою «Приватбанку» вартістю 5 грн., пластиковою карткою «Експрес банку», вартістю 13,26 грн.. В подальшому, викраденим розпорядився на власний розсуд, чим завдав потерпілому ОСОБА_2 матеріальних збитків на загальну суму 265,26 грн..
Допитаний в судовому засіданні підсудний вину у скоєнні злочину визнав повністю, суду пояснив, що 23.01.2010 року він зранку біля магазину «Розовий Слон» зустрів свого знайомого ОСОБА_2 з яким за сумісною пропозицією вирішив випити горілки. Спільно вони пішли до магазину де купили горілку та продукти після чого прийшли до квартири ОСОБА_2. Знаходячись у квартирі ОСОБА_2 почали вживати спиртні напої, випили кожен по 500 грамів горілки, від чого ОСОБА_2 сп’янів та заснув. Скориставшись безпорадністю господаря оселі, викрав майно, що перебувало в квартирі, а саме: мобільні телефони марок «ОСОБА_3 J-100», який знаходився в кухні на столі та «Сіменс С-75», стартовий пакет «МТС», гроші в сумі 20 грн., які знаходились в тумбочці кухні, паспорт і ідентифікаційний код посвідчення Укрзалізниці, форму №3 на ім’я ОСОБА_2, військовий квиток, кредитну картку «Приватбанку», кредитну картку «Експрес банку» , ощадну книжку «Промінвестбанку», що перебували у файлі в тумбочці. Дані документи хотів використати у власних корисних цілях при необхідності. Після здійснення крадіжки залишив приміщення квартири та пішов відпочивати до бару. Близько 21.00 год. він пішов до свого знайомого ОСОБА_4, якому продав мобільні телефони за 100 грн., при цьому повідомив, що телефони належать йому. 24.01.2010 року о 2-3 год. повертаючись додому він загубив документи ОСОБА_2, в нього залишився лише паспорт на ім’я останнього, який він сховав у себе на роботі на території ДОСАФ в м. Долинська, де працює неофіційно автослюсарем. В подальшому паспорт та ідентифікаційний код було вилучено працівниками міліції, також працівники міліції вилучили у ОСОБА_4 і мобільні телефони. Доповнив, що заявлений цивільний позов в частині стягнення матеріальної шкоди він визнає в межах пред’явленого обвинувачення, а в частині стягнення моральної шкоди покладається на розсуд суду.
В скоєному щиро розкаявся, просив суд суворо його не карати та надати можливість виправитися.
Згідно оголошених в судовому засідань свідчень потерпілий ОСОБА_2 дав аналогічні свідчення стосовно обставин викрадення у нього речей, коштів та документів. Заявлений цивільний позов підтримав в повному обсязі.
Крім повного визнання своєї вини підсудним, його вина в судовому засіданні доведена матеріалами справи.
Заявою потерпілого про скоєння злочину (а.с. 3)
Протоколом огляду місця події від 25.01.2010 року, в ході якого оглянуто домоволодіння ОСОБА_2 яке розташоване в м. Долинська Кіровоградської області по вул. Пролетарська, 9. Схемою до протоколу огляду місця події (а.с. 6-8).
Протоколом огляду місця події від 25.01.2010 року, в ході якого оглянуто територію ДОСАФ в м. Долинська Кіровоградської області по вул. Шевченка, де виявлено та вилучено паспорт та ідентифікаційний код, які належать ОСОБА_2 (а.с. 11).
Протоколом огляду місця події від 27.01.2010 року, в ході якого оглянуто квартиру ОСОБА_4 в АДРЕСА_1, де виявлено та вилучено мобільні телефони марки «ОСОБА_3 J-100» та «Сіменс С-75», які належать ОСОБА_2 (а.с. 12).
Висновком товарознавчої експертизи № В – 127/1 від 24.02.2010 року, де вказано, що станом на 23.01.2010 року, ринкова вартість з урахуванням зносу: мобільного телефону марки «ОСОБА_3 J-100» - 90 грн., вартість мобільного телефону марки «Сіменс С-75» - 110 грн.. (а.с. 40-41)
Речовими доказами, які оглянуті та долучені до справи (а.с. 34-36).
Суд з’ясував, що всі учасники судового розгляду вірно розуміють зміст фактичних обставин справи та переконався в добровільності та істинності їх позиції. Їм було роз’яснено, що якщо докази не будуть досліджуватися, вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи і розмір цивільного позову в апеляційному порядку.
За згодою учасників судового розгляду, в порядку ст. 299 КПК України суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи , які ніким не оспорюються , обмежившись вивченням характеризуючих даних підсудної .
Аналізуючи всі зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад злочинів, передбачених ст.185 ч.1 та ст.357 ч.3 КК України за ознаками скоєння: - таємного викрадення чужого майна (крадіжки); - незаконного заволодіння будь-яким способом паспортом та іншим важливим особистим документом. В той же час з епізоду обвинувачення за ст. 357 ч.3 КК України слід виключити посилання на викрадення пластикових карток «Приватбанку» та «Експрес банку», оскільки вони не є важливими особистими документами.
При обранні міри покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного і обставини справи.
Підсудний скоїв два умисних злочини – злочин невеликої тяжкості та злочин середньої тяжкості, тяжких наслідків не настало , щиро розкаявся у скоєному, завдані збитки частково відшкодовані працівниками міліції в ході розкриття злочину, не працює, не одружений, посередньо характеризується за місцем проживання, раніше судимий, проте судимість погашена, що в цілому характеризує його з негативної сторони.
Обставиною, що обтяжує відповідальність підсудного суд визнає, вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння.
Обставинами, що пом’якшує відповідальність підсудного суд визнає, щире каяття, сприяння розкриттю злочину та добровільне часткове відшкодування завданого збитку.
З урахуванням викладеного суд дійшов до висновку про можливість виправлення підсудного без ізоляції від суспільства із застосуванням до нього ст. ст. 75 , 76 КК України .
Потерпілими заявлено цивільні позови про стягнення з підсудного матеріальної шкоди в розмірі 500 грн., який підлягає частковому задоволенню з урахуванням повернених потерпілому речей та в межах сум викраденого пред’явленого обвинуваченням. Суд вважає, що підлягає відшкодуванню матеріальна шкода в розмірі 65 грн. 26 коп..
Також потерпілим заявлено вимогу про стягнення моральної шкоди в розмірі 5000 грн. Стягнення моральної шкоди з підсудного підлягає частковому задоволенню, оскільки потерпілому злочином були завдані фізичні і моральні страждання.
З урахуванням обставин скоєного злочину, характеру та ступені його тяжкості, розміру викраденого, наслідків та тривалості страждань потерпілих, обставин справи, враховуючи матеріальний стан підсудного та реальність відшкодування шкоди, суд, з урахуванням вимог розумності, доцільності та справедливості, вважає за можливе зменшити стягнення моральної шкоди до 400 грн..
Судових витрат по справі не має.
Речові докази - паспорт та ідентифікаційний код на ім’я ОСОБА_2, мобільні телефони марки «ОСОБА_3 J-100» та «Сіменс С-75», відповідно до ст.ст. 81, 330 КПК України слід передати за належністю власнику ОСОБА_2 (а. с. 36).
Керуючись ст. ст. 323 , 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним і призначити покарання:
за ст. 185 ч. 1 КК України - 3 ( три ) роки позбавлення волі;
за ст. 357 ч.3 КК України у вигляді арешту терміном 3 (три) місяці.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, застосовуючи ст. 72 ч. 1 п. 1 КК України – перерахувати 3 місяці арешту на 3 місяці позбавлення волі і остаточно призначити покарання 3 (три) роки позбавлення волі.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України, звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом 2 років іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов’язки:
- періодично з’являтися в органи кримінально – виконавчої системи для реєстрації;
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально – виконавчої системи;
- повідомляти органи кримінально – виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Іспитовий строк рахувати з дня оголошення вироку.
Міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд залишити в силі до вступу вироку в законну силу.
Стягнути з засудженого ОСОБА_1 на користь потерпілого ОСОБА_2 матеріальну шкоду в сумі 65 грн. 26 коп., моральну шкоду в сумі 400 грн., а всього на загальну суму 465 грн. 26 коп..
Речові докази - паспорт та ідентифікаційний код на ім’я ОСОБА_2, мобільні телефони марки «ОСОБА_3 J-100» та «Сіменс С-75», відповідно до ст.ст. 81, 330 КПК України передати за належністю власнику ОСОБА_2 (а. с. 36).
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий суддя: (підпис).
Копія вірна.
СУДДЯ ДОЛИНСЬКОГО
РАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_5
- Номер: 1/1313/3101/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-77
- Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
- Суддя: Бондарчук Руслан
- Результати справи: закрито провадження
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.04.2011
- Дата етапу: 09.09.2011