Судове рішення #8899053

Справа №2-а-1184/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

15 квітня 2010 року         Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області     в складі:             головуючої        Галіян Л.Є.

                        при секретарі    Король В.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1

до  управління Пенсійного фонду України в м.Тернополі

про  зобов?язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в :

У лютому 2010 року  ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в м.Тернополі  про перерахунок розміру пенсії, зобов’язання провести  доплату пенсії. Посилається на те, що після призначення пенсії у 2005 році продовжувала працювати до липня 2009 року. Відповідно до ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  у разі, якщо  застрахована особа після призначення пенсії продовжує працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст. 40 цього Закону. Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій  громадян” встановлено, що перерахунок пенсії провадиться із застосуванням  показника середньої заробітної плати  працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої  сплачено страхові внески  та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує перерахунку пенсії. Тому у січні 2010 року позивачка звернулася із заявою до відповідача про перерахунок пенсії  з  врахуваням вказаних норм. Проте, відповідач перерахував йому пенсію,  застосувавши показник середньої заробітної плати за 2007 рік. Такі дії відповідача вважає незаконними та просить  зобов’язати  провести перерахунок  пенсії  з серпня 2009 року із застосуванням показника середньої заробітної плати  працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої  сплачено страхові внески  та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за 2008 рік, та провести доплату пенсії за період з  серпня 2009 року по  день винесення судового рішення.

    Представник відповідача позов не визнав, пояснивши, що  ч. 4 ст.42 Закону України „Про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  (із змінами, внесеними Законом України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення  змін до деяких законодавчих актів України” було передбачено проведення перерахунків пенсій з врахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну   особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону. Однак, Рішенням Коституційного суду України від 22.05.2008 року зміни, що були внесені до ст.ст.40, 42  Закону України „Про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалось. Крім цього, у спільному листі Мністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України №4231/02-20 від 13.03.2009 року зазначено про те, що при перерахунку пенсій у 2009 році слід застосовувати показники заробітної плати за 2007 рік.  Тому позивачу  було проведено перерахунок пенсії відповідно до п.п.3  п.11  Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, з врахуванням позиції, викладеної у спільному листі, із застосуванням показника середньої зарплати за 2007 рік. У  задоволенні позовних вимог просить відмовити.

Судом встановлено наступні обставини.

Позивачка ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є пенсіонером і з 16.01.2005 року їй призначено пенсію за віком, однак до 30.07.2009 року вона продовжувала працювати.  

Відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  (в редакції, яка діяла до 28.12.2007 року) у разі, якщо  застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст. 40 цього Закону.

Підпунктами 9, 10 пункту 35 розділу ІІ Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення  змін до деяких законодавчих актів України” статті 40, 42 Закону України „Про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  було викладено в новій редакції.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10рп/2008 по справі №1-28/2008  визнані такими, що не відповідають Конституції (є неконституційними) окремі положення ЗУ „Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, зокрема, положення п.п.8-12  п.35  розділу ІІ.

Тому,  відповідно до ч.2 ст. 152 Конституції України положення п.п. 8-12 п.35 розділу ІІ ЗУ „Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”,    втратили чинність з 22.05.2008 року.

Таким чином, у спірних правовідносинах слід керуватися Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”   в редакції, яка діяла до прийняття Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення  змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року.

11 січня 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася із заявою до відповідача про перерахунок пенсії на підставі вищезазначених норм з врахуванням  показника середньої заробітної плати  працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої  сплачено страхові внески  та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за 2008 рік, однак їй було відмовлено. Перерахунок пенсії здійснено із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу)  за 2007 рік.

Як вбачається із змісту п.п 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій  громадян”,  у разі коли засторахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії провадиться із застосуванням  показника середньої заробітної плати  працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої  сплачено страхові внески  та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує перерахунку пенсії.

З врахуванням наведеного суд вважає,  що позивач має право на перерахунок пенсії  із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) за 2008 рік, а отже позовні вимоги ОСОБА_1 до УПФУ в м.Тернополі про зобов?язання вчинити дії підлягають до задоволення.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 6,11, 18, 71, 86, 158, 163, 186 КАС України,  ч.2 ст. 152 Конституції України, Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10рп/2008, Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій  громадян”,  суд, -

         П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Зобов’язати  управління Пенсійного фонду України в м.Тернополі  провести перерахунок  пенсії  ОСОБА_1 з 1 серпня 2009 року із застосуванням показника середньої заробітної плати  працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої  сплачено страхові внески  та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за 2008 рік, та провести доплату пенсії за період з  1 серпня 2009 по 15 квітня 2010 року, з врахуванням сум, що були виплачені.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі,  та апеляційної скарги – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.    

Головуюча – підпис

Копія вірна:

Головуюча                                 Галіян Л.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація