СПРАВА № 2-1474/2009 р.
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
Тернопільської області
РІШЕННЯ
іменем України
„19" лютого 2009 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі головуючого: КостіваО.З.,
при секретарі: Созанській Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі цивільну справу:
за позовом: ОСОБА_1
до: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5
третя особа: Тернопільська районна державна нотаріальна контора
про: визнання права власності на майно в порядку спадкування -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3., ОСОБА_4 та ОСОБА_5, третя особа -Тернопільська районна державна нотаріальна контора про визнання права власності на майно в порядку спадкування, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_6., після смерті якого відкрилась спадщина, яка складалась із 1/8 частини житлового АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 2, 03 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради, згідно Державного акту Серії ІІ-ТР №021608 на право приватної власності на землю. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_7 - мати позивачки, після смерті якої відкрилась спадщина, яка складалась із 1/8 частини житлового АДРЕСА_1, та земельної ділянки площею 4, 20 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради, згідно Державного акту Серії IV-TP №010389 на право приватної власності на землю. До спадкоємців за законом належить вона та відповідачі, які відмовляються від спадщини на її користь. Просить визнати за нею право власності на вказане майно в порядку спадкування за законом.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримала та просила задоволити, зіславшись на мотиви, викладені в позовній заяві.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4. та ОСОБА_5. в судовому засіданні позов визнали та не заперечили проти його задоволення.
Представник третьої особи Тернопільської районної державної нотаріальної контори в судове засідання не з"явився, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
За даних обставин суд вважає за можливе розгляд справи без його участі з постановлениям рішення, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів про права і обов'язки та фактичні взаємовідносини сторін.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи із таких міркувань.
В судовому засіданні встановлено наступні обставини:
Позивач ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_6. та ОСОБА_7., що підтверджується свідоцтвом про народження Серії НОМЕР_1, виданим Товстолузькою сільською радою, актовий запис №11.
Після реєстрації шлюбу 03 вересня 1983 року позивачка змінила прізвище із «ОСОБА_1 » на «ОСОБА_1», що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу Серія НОМЕР_2, виданим Товстолузькою сільською радою, актовий запис №21 від 03 вересня 1983 року.
Згідно технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок від 24 січня 2002 року житловий будинок, який розташований по АДРЕСА_1, належить по 1/8 частині ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_7, ОСОБА_6, ОСОБА_1 та ОСОБА_6
26 серпня 1997 року ОСОБА_6 був виданий Державний акт Серії II-ТР №021608 на право приватної власності на землю площею 2, 03 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради Тернопільського району для ведення сільського господарства.
03 лютого 1998 року ОСОБА_7 був виданий Державний акт Серії IV-ТР № 010389 на право приватної власності на землю площею 4, 20 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради, Тернопільського району, для ведення сільського господарства.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_6 що підтверджується свідоцтвом про смерть Серія НОМЕР_3, виданим Дичківською сільською радою, актовий запис №01.
Після смерті ОСОБА_6. відкрилася спадщина на належне йому майно, яке складається 1/8 частини житлового АДРЕСА_1, та земельної ділянки площею 2, 03 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради.
У відповідності до ч.3 ст. 1268 ЦК України, який діяв на час відкриття спадщини після смерті ОСОБА_6., спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що
прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, не заявив про відмову від неї.
На час смерті ОСОБА_6., його дружина ОСОБА_7 була зареєстрована і постійно проживала з ним в спірному будинковолодіння, що підтверджується довідкою Дичківської сільської ради № 679 від 04 липня 2006 року.
Таким чином позивач ОСОБА_7 фактично прийняла спадщину, але не оформила своїх спадкових прав.
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивача - ОСОБА_7 що підтверджується свідоцтвом про смерть Серія НОМЕР_4, виданим Дичківською сільською радою, актовий запис №15.
Після смерті ОСОБА_6. відкрилася спадщина на належне йому майно, яка складається із 1/8 частини житлового АДРЕСА_1 та земельної ділянки площею 4, 20 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради.
У відповідності до ч.3 ст. 1268 ЦК України, який діяв на час відкриття спадщини після смерті ОСОБА_7., спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, не заявив про відмову від неї.
На час смерті ОСОБА_6. його дружина ОСОБА_7 була зареєстрована і постійно проживала з ним в спірному будинковолодіння, що підтверджується довідкою Дичківської сільської ради № 679 від 04 липня 2006 року.
До спадкоємців першої черги за законом належать позивач, як дочка померлих ОСОБА_6. та ОСОБА_7., та діти померлих - ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4. та ОСОБА_5., які на спадкове майно не претендують і відмовляються від прийняття спадщини - 2/8 частини житлового АДРЕСА_1 та земельних ділянки площею 2, 03 га та 4, 20 га, що знаходяться на території Дичківської сільської ради.
У відповідності до ч.3 ст. 1268 ЦК України, який діяв на час відкриття спадщини після смерті ОСОБА_7., спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, не заявив про відмову від неї.
На час смерті ОСОБА_7., її дочка ОСОБА_1 була зареєстрована і постійно проживала з нею в спірному будинковолодіння, що підтверджується довідкою Дичківської сільської ради № 680 від 04 липня 2006 року.
Таким чином позивач ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину. За вказаних обставин, за позивачкою слід визнати право власності на 1/8 частини житлового АДРЕСА_1 та на земельну ділянку площею 2, 03 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради, призначену для ведення сільського господарства згідно Державного акту Серії ІІ-ТР № 021608 на право приватної власності на землю в порядку спадкування за законом після смерті її батька - ОСОБА_6., та на 1/8 частину вказаного будинку і на земельну ділянку площею 4, 20 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради, призначену для ведення сільського господарства згідно Державного акту Серії IV-TP № 010389 на право приватної власності на землю в порядку спадкування за законом після смерті її матері ОСОБА_7.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 256 ЦІЖ України, ст. 1264 ЦК України , суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 Надією Василівною право власності на:
ХА частину житлового АДРЕСА_1, Тернопільської області в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 та після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7;
земельну ділянку площею 2, 03 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради, призначену для ведення сільського господарства згідно Державного акту Серії ІІ-ТР № 021608 на право приватної власності на землю в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6; на земельну ділянку площею 4, 20 га, що знаходиться на території Дичківської сільської ради, призначену для ведення сільського господарства згідно Державного акту Серії IV-TP № 010389 на право приватної власності на землю в порядку спадкування після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.