Судове рішення #8896861

                                                                                             Справа № 2-1601/10

                                                                   

                                                            З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я

                                                                     Іменем  України

12 квітня 2010 року              Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

                                                головуючого             Дзюбича В.Л.,

                                                з участю секретаря  Франчук Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства "Тернопільський радіозавод "Оріон" до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-

                                                                       в с т а н о в и в:

Позивач ВАТ "Тернопільський радіозавод "Оріон" звернулося до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням – молодіжним (холостяцьким) гуртожитком, що знаходиться по АДРЕСА_1 посилаючись на те, що в зв’язку з реструктуризацією ВАТ "ТРЗ "Оріон", у позивача виникла необхідність упорядкування умов використання жилої площі, житлових приміщень у належному йому на праві власності гуртожитку та зняття з реєстрації (виписки) тих осіб, які фактично не проживають у ньому. Відповідач не працював у ВАТ "ТРЗ "Оріон". Позивачем було надано ОСОБА_1 місце для проживання у молодіжному (холостяцькому) гуртожитку та 30.11.1993 року здійснена його реєстрація (прописка). З 1998 року ОСОБА_1 не проживає у вказаному жилому приміщенні та не користується правом на тимчасове збереження за ним даного житла, а тому він повинен бути визнаний судом таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю і просить їх задовольнити, посилаючись на мотиви, викладені в позовній заяві.

    Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився по невідомій суду причині, хоча про час та день слухання справи повідомлений належним чином.

Суд вважає, що відповідач про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив, а тому відповідно до ч.4 ст.169 ЦПК України, справу слід вирішити на підставі наявних доказів та постановити заочне рішення, про що не заперечив представник позивача.

    Дослідивши та оцінивши докази по справі, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступні обставини.

Гуртожиток по АДРЕСА_1 знаходиться на балансі ВАТ "Тернопільський радіозавод "Оріон", що стверджується переліком нерухомого майна, яке є на балансі та увійшло до статутного фонду ВАТ "Тернопільський радіозавод "Оріон" і підлягає передачі у комунальну власність м.Тернополя та довідкою ВАТ "Тернопільський радіозавод "Оріон" від 12.10.2009 року № 010/315.

Судом встановлено, що ВАТ "Тернопільський радіозавод "Оріон" надав ОСОБА_1 місце для проживання у зазначеному молодіжному (холостяцькому) гуртожитку та 30.11.1993 року відділом внутрішніх справ м.Тернополя була здійснена реєстрація (прописка) ОСОБА_1 у вказаному гуртожитку.

Згідно акту ВАТ "ТРЗ "Оріон" № 32 від 22.12.2009 року, складеного комісією в кількості семи чоловік, ОСОБА_1 з 1998 року не проживає у гуртожитку, що належить ВАТ "Тернопільський радіозавод "Оріон" та знаходиться по АДРЕСА_1.

            Статтею шостою Житлового кодексу України визначено, що жилі будинки і жилі приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків.

Згідно ч.1 ст.127 ЖК України, для проживання робітників, службовців, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки.

            Відповідно до вимог ст.71 Житлового Кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності її понад встановлені терміни проводиться у судовому порядку (ст.72 ЖК України).

У відповідності до ч.8 ст.8 ЦПК України, та з урахуванням подібності за змістом правовідносин саме щодо користування жилою площею у гуртожитку з правовідносинами, що регулюються загальними правилами ст.ст.71, 72 ЖК України щодо відсутності осіб, які мають право користуватися жилим приміщенням державного або громадського житлового фонду, положення цих статей про збереження за відсутньою особою права на жиле приміщення слід застосовувати і в разі тимчасової відсутності у гуртожитку особи, якій у ньому надавалася жила площа (за відсутності підстав для виселення).

За таких обставин, суд приходить до переконання, що в даному випадку мають місце порушення відповідачем прав позивача, які підлягають захисту шляхом визнання ОСОБА_1 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням у гуртожитку по АДРЕСА_1 оскільки останній не проживає у вказаному гуртожитку з 1998 року.

Судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, сплачені позивачем при подачі позовної заяви, підлягають стягненню з відповідача в користь позивача.

        На підставі наведеного, керуючись ст.ст.6, 71, 72, 127 Житлового кодексу України, ст.ст.8, 10, 15, 30, 60, 62, 88, 169, 212, 213, 215,   223-226, 232-233 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням у гуртожитку ВАТ "Тернопільський радіозавод "Оріон", що знаходиться по АДРЕСА_1

Стягнути з ОСОБА_1 в користь відкритого акціонерного товариства "Тернопільський радіозавод "Оріон" (46023, ву.15 Квітня, 6 м.Тернопіль, ЄДРПОУ 22607719, ІПН 226077119186) 8 (вісім) грн. 50 коп. в повернення сплаченого позивачем при подачі позовної заяви судового збору та 37 (тридцять сім) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

      Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити рішення суду в загальному порядку. Рішення  суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга – протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Головуючий                                                                    Дзюбич В.Л.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація