Судове рішення #8894497

Справа № 2а-298/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2008 року Деснянський районний суд міста Киева в складі:

головуючого - судді - Ступак О.В.

при секретарі - Сугак К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Київської міської ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

В обгрунтування позовних вимог посилалася на те, що вона віднесена до II категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, і має пільги, встановлені законодавством України для зазначеної категорії осіб.

15 жовтня 2007 року вона звернулась до Київської міської ради з заявою про надання земельних ділянок площею 0, 10 гектара для індивідуального дачного будівництва та 0, 12 гектари для ведення садівництва.

Листом від 14.12.2007 року їй відмовлено в наданні земельних ділянок з посиланням на затверджений Генеральний план розвитку міста Києва на період до 2020 року, відповідно до якого будівництво нових дачних та садівничих районів в межах міста міських населених пунктів не допускається.

Позивач, вважаючи відмову Київської міської ради незаконною, посилаючись на Земельний Кодекс України, Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», просила визнати дії Київської міської ради неправомірними, зобов'язати Київську міську раду негайно надати їй дозвіл та здійснити відведення і безоплатну передачу земельних ділянок площею 0, 10 гектара для індивідуального дачного будівництва та 0, 12 гектари для ведення садівництва.

Позивач в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, в поданій до суду заяві просила розглянути справу за її відсутність.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, посилаючись на те, що позивачем при зверненні із заявою про надання їй земельних ділянок не дотриманий Порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві, що затверджений рішенням Київради від 14.03.2002 р. № 313/1747, оскільки у заяві не зазначене місце розташування земельних ділянок; Генеральним планом розвитку міста Києва на період до 2020 року, затвердженим рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 № 370/1804, та у відповідності до ДБН № 360-92'' «Планування і забудова міських і сільських поселень» пунктом 3.39' «Будівництво нових дачних та садівничих районів в межах міських населених пунктів не допускається».

Зважаючи на викладене просив у задоволені позову відмовити.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 належить до II категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС (а.с. 5).

15 жовтня 2007 року ОСОБА_1 звернулася до Київської міської ради з заявою про надання їй земельних ділянок площею 0, 10 гектара для індивідуального дачного будівництва та 0, 12 гектари для ведення садівництва(ах.З)

Київська міська рада відмовила у надання їй земельних ділянок площею 0, 10 гектара для індивідуального дачного будівництва та 0, 12 гектари для ведення садівництва (а.с. 4).

Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справа х про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до Земельного кодексу України повноваження щодо розпорядження землями в межах м. Києва, крім земель, переданих у приватну власність, здійснює Київська міська рада.

Набуття громадянами права власності на землю в м. Києві для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва регулюється відповідним Порядком, затвердженим рішенням Київради від 14.03.2002 р. № 313/1747.

Порядок набуття права на землю юридичним и особами та громадянами у м. Києві розроблено з метою впорядкування та оперативного вирішення земельно-правових питань з урахуванням специфіки м. Києва як столиці України, удосконалення процедури набуття права на землю.

Відповідно до норм розділу 7 цього Порядку, громадянин, який виявив бажання одержати земельну ділянку в межах міста Києва для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель і споруд, індивідуального дачного та гаражного будівництва чи ведення садівництва, подає заяву до Київської міської ради. У заяві зазначаються бажані розмір і місце розташування земельної ділянки, мета її використання і склад сім'ї (якщо ділянка передбачається для житлового будівництва).

Позивачем у своїй заяві про надання їй у місті Києві земельних ділянок площею 0, 10 гектара для індивідуального дачного будівництва та 0, 12 гектари для ведення садівництва не зазначене місце розташування земельних ділянок, а отже не дотриманий «Порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами у м. Києві», що затверджений рішенням Київради від 14.03.2002 р. № 313/1747.

Київська міська рада не зобов'язана підшукувати варіанти вільних земельних ділянок для громадян, які звертаються за наданням таких ділянок.

Крім того, Генеральним планом розвитку міста Києва на період до 2020 року, затвердженим рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 № 370/1804, та у відповідності до ДБН № 360-92'' «Планування і забудова міських і сільських поселень» пунктом 3.39' «Будівництво нових дачних та садівничих районів в межах міських населених пунктів не допускається».

Київською міською радою надано достатньо переконливих доказів в обгрунтування своїх заперечень щодо правомірності відмови у наданні ОСОБА_1 земельних ділянок площею 0, 10 гектара для індивідуального дачного будівництва та 0, 12 гектари для ведення садівництва у м. Києві.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 необгрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 11, 71, 88, 94, 159, 160, 162, 186 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Деснянський районний суд м. Києва в 10-денний строк з дня складання повного тексту постанови суду заяви про апеляційне оскарження і наступним поданням протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація