Судове рішення #8894083

Справа  № 2-o-173
2008  рік


РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2008 року     Солом'янський районний суд м. Києва

в складі: головуючого - судді      - Літвіної Н.М.

народних засідателів     - Назаренко Л.І., Дейнеко Н.А.

при секретарі     - Царіциній Я.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Орган опіки та піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації про визнання недієздатним ОСОБА_2 про встановлення над ним опіки і призначення опікуна, -

ВСТАНОВИВ   :

Позивач звернувся до суду з зазначеною заявою і просить визнати недієздатним батька його дружини, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та встановити над ним опіку.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що ОСОБА_2 страждає на психічний розлад і перебуває на обліку в Київському психоневрологічному диспансері № 5. Розлади психічного стану здоров'я ОСОБА_2, мають стійкий, хронічний характер, внаслідок чого він не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Заявник зазначає, що ОСОБА_2 була встановлена друга група інвалідності безстроково.

В судовому засіданні, заявник підтримав заявлені вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник зацікавленої особи органу опіки та піклування Солом'янської районної м. Києві державної адміністрації в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення заявлених вимог.

Заслухавши пояснення заявника, представника зацікавленої особи органу опіки та піклування Солом'янської районної м. Києві державної адміністрації, дослідивши висновок експертизи, матеріали справи, суд вважає заяву обґрунтованою, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Згідно ч. 1 ст. 240 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника та представника органу опіки та піклування. Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом з урахуванням її стану здоров'я.

Відповідно ч. 1 ст. 241 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є батьком дружини заявника ОСОБА_4

(а.с. 11)

Згідно довідки МСЕК ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, є інвалідом другої групи загального захворювання безстроково.

( а.с. 15)

Згідно Акту судово-психіатричної експертизи Київського міського центру судовопсихіатричної експертизи № 999 від 09.10.2008 року ОСОБА_2,   ІНФОРМАЦІЯ_1,   страждає  хронічним  психічним захворюванням в формі шизофренії параноїдної, дефектний стан. За своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. ОСОБА_2, за своїм психічним станом потребує встановлення над ним опіки.

(а.с. 34-35) Відповідно до досліджених в судовому засіданні медичних висновків, судом було встановлено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 страждає психічним захворюванням в формі шизофренії параноїдної, дефектний стан і за своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Судом встановлено, що заявник ОСОБА_1 піклується та дбає про ОСОБА_2.

Встановлено, що зацікавлена особа матеріально та житлом забезпечена, за місцем роботи характеризується позитивно.

Відповідно до висновку органу опіки і піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації від 08.09.2008 року № 17221/01, про доцільність у разі визнання судом ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним, встановити над ним опіку, призначити опікуном ОСОБА_1.

Аналізуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про можливість призначення ОСОБА_1 опікуном над ОСОБА_2.

Згідно вимог ст.ст. 27, 28, 29, 30 ЦПК України засобами доказування в цивільній справі є пояснення сторін і третіх осіб, показання свідків, письмові докази, речові докази і висновки експертів. Суд приймає до розгляду лише ті докази, які мають значення для справи. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування. Кожна сторона має довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Виходячи з викладеного вище, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви та необхідності її задоволення.

Керуючись ст.ст. 39-41;55,60 ЦК України, ст.ст. 57-60, 212-214, 240, 241 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ   :

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним.

Встановити опіку над ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Призначити опікуном ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено на протязі 2 0 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація