Справа №2-3303 2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(Заочне)
"04" листопада 2008 р. Солом"янський районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді Літвіної Н.М.
при секретарі Царіциній Я.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди,-
Встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_2, в якій просить стягнути з відповідача заподіяну йому матеріальну шкоду в розмірі 419,90 грн.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що 24.01.2008 року йому згідно черги був встановлений телефон. 27.02.2008 року відповідач в його присутності та в присутності майстра по ремонту телефонних апаратів обірвала телефонну проводку.
Позивач стверджує про те, що неправомірними діями відповідача йому заподіяна матеріальна шкода, яка складається з вартості встановлення телефону з проводкою в сумі 242 грн., витрати на оплату телекомунікаційних послуг в розмірі 95,90 грн. та понесені судові витрати в розмірі 81 грн.
Відповідач в судове засідання не з»явилася, хоча належним чином була повідомлена. Причини неявки суду не повідомила. Згідно ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Вислухавши сторони, вивчивши та дослідити матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідно до Договору № 7702231595 від 17.01.2008 року про надання телекомунікаційних послуг позивач ОСОБА_2 є споживачем основних та додаткових телекомунікаційних послуг.
(а.с. 11-14) Одночасно встановлено, що позивачем було сплачено 240 грн. відповідно до фіскального чека № РФФ 2160 за встановлення основного телефону та підключення до окремої лінії
(а.с. 10) В судовому засіданні встановлено, що позивачем оплачувались телекомунікаційні послуги за березень, квітень, травень, червень, липень 2008 року.
(а.с. 5-10) У відповідності до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкода завдана не з її вини.
В силу ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до п. 4 ст. 60 ЦПК України доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
На думку суду, позивач всупереч вимогам чинного законодавства не надав доказів, що саме неправомірні дії відповідача ОСОБА_2 призвели до завдання йому матеріальної шкоди.
Згідно вимог ст.ст. 27, 28, 29, 30 ЦПК України засобами доказування в цивільній справі є пояснення сторін і третіх осіб, показання свідків, письмові докази, речові докази і висновки експертів. Суд приймає до розгляду лише ті докази, які мають значення для справи. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування. Кожна сторона має довести ті обставини, на які посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позивач не довів ті обставини, на які посилалась, як на підставу своїх вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27-30, 57, 58, 59, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК, ст. 1167 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення може бути переглянуто судом, який його постановив за письмовою заявою відповідача, яка має бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.