Судове рішення #8887228

4-6/09

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2009 року м. Рівне

Військовий місцевий суд Рівненського гарнізону у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у складі:

головуючого - підполковника юстиції Антонюка О.В., при секретареві - Якимчук Ю.П.,

з участю заявника ОСОБА_2, представника заявника - адвоката ОСОБА_3 та прокурора - заступника військового прокурора Рівненського гарнізону - майора юстиції Жогана А.А., розглянувши скаргу на постанову заступника військового прокурора Рівненського гарнізону майора юстиції Жогана А.А. від 13 квітня 2009 року про порушення кримінальної справи відносно колишнього військового комісара Здолбунівського РВК Рівненської області майора запасу ОСОБА_2 за ознаками злочинів передбачених ст. ст. 366 ч.1, 424 ч.3 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно оскаржуваної постанови колишній Здолбунівський районний військовий комісар майор ОСОБА_2 у період з листопада 2007 року по жовтень 2008 року, в порушення вимог ст. 19 Конституції України та ст. ст. 16, 18 Закону України „Про військовий обов'язок і військову службу", якими визначено, що посадові особи органів державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також те, що звільнення призовників від призову на строкову військову службу покладено лише на районні призовні комісії, умисно, шляхом підроблення документів та перевищуючи службові повноваження, без відповідного рішення Здолбунівської районної призовної комісії, звільнив призовників ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 від призову на строкову військову службу, видавши їм військові квитки з відповідними відмітками.

Вказаними діями майор ОСОБА_2 спричинив тяжкі наслідки, які полягають у підриві авторитету Збройних Сил України та військових начальників у великого кола осіб, створенні загрози забезпеченню необхідної чисельності особового складу Збройних Сил України, підготовці і підтриманню на належному рівні боєздатності, бойової та мобілізаційної готовності до оборони держави.

13 квітня 2009 року заступником військового прокурора Рівненського гарнізону майором юстиції Жоганом А.А. за результатами прокурорської перевірки було порушено кримінальну справу відносно колишнього військового комісара Здолбунівського РВК майора запасу ОСОБА_2 за ознаками злочинів передбачених ч. 1 ст. 366 та ч.3 ст. 424 КК України, а 17 квітня 2009 року останньому було пред'явлено обвинувачення у вчиненні вказаних злочинів.

Того ж дня, 17 квітня 2009 року в військовий місцевий суд надійшла скарга гр. ОСОБА_2 на вищезазначену постанову про порушення кримінальної справи, в якій він, не погоджуючись з думкою заступника прокурора, просить дану постанову скасувати, як неправомірну і винести постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свої вимоги по скарзі підтримав і наполягав на їх задоволенні. При цьому він пояснив, що кримінальна справа, відносно нього була порушена без достатніх підстав, оскільки протиправних дій, у вчиненні яких його підозрюють, він не вчиняв.

Представник заявника - адвокат ОСОБА_3 підтримав скаргу свого довірителя і просив скасувати вищезазначену постанову про порушення кримінальної справи у відношенні ОСОБА_2, як винесену без достатніх підстав. При цьому він посилався на те, що в постанові не зазначено приводи до порушення кримінальної справи, а також не належно аргументовано підстави, що на його думку, викликає сумніви щодо правильної кваліфікації дій його довірителя, зокрема не персоніфіковано і не конкретно викладені висновки стосовно наявності тяжких наслідків.

Прокурор, який вважав залишити скаргу без задоволення, як необгрунтовану, пояснив, що постанова про порушення кримінальної справи винесена в суворій відповідності до вимог Закону, при наявності передбачених ст. 94 КПК України приводів і достатніх підстав, про які безпосередньо зазначено у оскаржуваному документі. При цьому не було допущено будь-яких порушень конституційних прав громадянина ОСОБА_2. Приводом до порушення кримінальної справи відносно заявителя стало безпосереднє виявлення органом досудового слідства ознак злочинів в ході прокурорської перевірки, а підставами - зібрані докази наявності таких ознак, які містяться в представлених суду матеріалах.

Заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали, на підставі яких було прийнято рішення про порушення кримінальної справи, військовий місцевий суд приходить до висновку, що в задоволенні скарги слід відмовити з наступних підстав.

Всупереч твердженням заявника і його представника, судом встановлено, що на момент порушення кримінальної справи були наявні передбачені ст. 94 КПК України приводи, як то безпосереднє виявлення органом досудового слідства ознак злочину в ході прокурорської перевірки, і підстави, а саме: покази заявника ОСОБА_2, свідків ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 і інших, витяги з протоколів засідань комісії з питань приписки (призовної комісії) № 9 від 28.10.2008 року, № 1 допр. від 01.04.2009 р. і № 1 допр. від 03.04.2009 року, повідомлення ТВО військового комісара Рівненського ОВК № опр/70 від 05.03.2009 року і № опр/87 від 20.03.2009 року, висновок спеціаліста № 214 від 05.04.2009 року, які серед інших матеріалів містили достатньо даних про наявність ознак злочинів в якості підстав для порушення кримінальної справи. Також постанова винесена компетентною особою - заступником військового прокурора Рівненського гарнізону, в межах наданих йому законом повноважень, у відповідності до вимог ст. 98 КПК України.

Що ж стосується заяв представника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 стосовно, як на його думку, не вірної кваліфікації діянь, в скоєнні яких обвинувачується ОСОБА_2, то такі заяви, на переконання суду, не можуть бути прийняті ним до уваги, а тому відхиляються. Оскільки відповідно до ч.14 ст. 236-8 КПК України, розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, суд повинен перевіряти наявність приводів і підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення справи і не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті, в тому числі питання оцінки доказів, кваліфікації діянь особи, яка притягається до кримінальної відповідальності.

Враховуючи вищевикладене і керуючись ст. ст. 236-7, 236-8 КПК України, військовий місцевий суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу громадянина ОСОБА_2 на постанову заступника військового прокурора Рівненського гарнізону майора юстиції Жогана А.А. від 13 квітня 2009 року про порушення кримінальної справи відносно колишнього військового комісара Здолбунівського РВК Рівненської області майора запасу ОСОБА_2 за ознаками злочинів, передбачених ст. ст. 366 ч.1, 424 ч.3 КК України - залишити без задоволення.

Апеляція на дану постанову може бути подана до військового апеляційного суду Центрального регіону України протягом семи діб з дня її винесення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація