Справа № 2-1157/2009 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2009 року Димитровський міський суд Донецької області у складі: головуючої - судді Клепка Л.І., при секретарі Мітюхіній О.В., за участю позивача ОСОБА_1, відповідачки ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Димитров справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачки ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В обгрунтування вимог вказав, що з відповідачкою ОСОБА_2 він знаходиться в юридичному шлюбі з 17 лютого 2006 року. До того з вересня 2004 року жив з відповідачкою в цивільному шлюбі. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться на утриманні відповідачки. В січні 2009 року через взаємні непорозуміння і небажання зберігати сім’ю вони з відповідачкою остаточно припинили сімейні стосунки 3 вказаного часу разом не проживають, сумісного домашнього господарства не ведуть. Вважаючи, що відновлення та збереження шлюбу неможливе, просить суд їх шлюб з відповідачкою розірвати.
В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, обгрунтовуючи їх викладеними в позовній заяві обставинами.
Відповідачка позов визнала повністю і суду пояснила, що вони з позивачем дійсно припинили сімейні стосунки в січні 2009 року 3 зазначеного часу разом не проживають і сумісного домашнього господарства не ведуть. Так як і позивач, вважає, що відновленню сімейні стосунки не піддягають, тому проти розірвання шлюбу не заперечує.
Вислухавши пояснення сторін та дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 17 лютого 2006 року в відділі реєстрації актів цивільного стану Димитровського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 35 (арк.спр. 6).
Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про народження дитини (арк.спр. 7).
Із пояснень сторін вбачається, що вони не бажають відновлювати сімейні стосунки та зберігати сім’ю, вважають, що не розірваний шлюб буде порушувати їх особисті інтереси. Шлюб між сторонами розривається вперше.
Відповідно до ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду відповідно до ст. 110 цього кодексу в разі, якщо суд, дослідивши фактичні взаємовідносини сторін визнає, що збереження сім’ї неможливо.
Судом встановлено, що обидві сторони не бажають жити разом та зберігати сім’ю, від заходів щодо примирення та відновлення сімейних стосунків відмовились. Зазначені обставини свідчать про неможливість збереження між ними шлюбу, що є підставою для його розірвання.
При вирішенні питання щодо покладення витрат з розірвання шлюбу суд враховує ті обставини, що відповідачка не працює, доходу не має, та те, на її утриманні знаходиться неповнолітня дитина, тому вважає за необхідне витрати з розірвання шлюбу покласти на позивача.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 104 п.2, 105 п. 3, 110 п.1, 112 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 60, 209, 212, 213, 214, 215, 294 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 17 лютого 2006 року в відділі реєстрації актів цивільного стану Димитровського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 35, між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 (до шлюбу Міщенко), розірвати.
При одержанні свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 державне мито в розмірі 17 грн., ОСОБА_2 від сплати витрат по розірванню шлюбу звільнити.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Димитровського міського суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.