Судове рішення #8883326

Справа № 2-1197/2009р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2009 року Димитровський міський суд Донецької області у складі: головуючого - судді Перекупка І. Г., при секретарі Мутелиця Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Димитров справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

В обгрунтування вимог вказала, що з відповідачем, вона знаходиться в юридичному шлюбі з 19 серпня 2000року. Від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3, 04.10.2004року народження, яка знаходиться на її утриманні. З відповідачем мешкають разом. Відповідач матеріальну допомогу на утримання доньки надає, але не регулярно і не в повному обсязі. Тому позивачка просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина в розмірі 1/4 частини його заробітної плати.

Позивачка до судового засідання не з*явилась, надала до суду заяву з проханням розглядати справу без її участі, на задоволенні позовних вимог наполягає.

Відповідач до судового засідання не з*явився, надав до суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про народження дитини (арк.спр. 7).

І батько, і дитина здорові, на обліку в Димитровській міській лікарні не знаходяться (арк.спр. 13, 15).

Відповідач працездатний, працює в ДП „Вугільна компанія Краснолиманська", має постійний заробіток (арк.спр. 11). Відповідно до довідки ДВС стягнення по виконавчим листам з відповідача не провадяться (арк.спр. 9).

Як стверджується довідкою виконавчого комітету Димитровської міської ради дитина прописана разом з матір’ю за адресою: м. Димитров, вул. Постишева, 178 (арк.спр. 10).

Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повнолітнього віку. Обов’язок утримувати дитину є рівною мірою обов’язком як матері, так і батька. Одним з способів виконання батьками обов’язку по утриманню дитини є стягнення аліментів за рішенням суду.

З урахуванням вище зазначених обставин суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивачки і стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, 2004року народження, в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) до досягнення ним віку повноліття.

Крім цього, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача в доход держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 250 грн., так як позивачка на підставі ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» та положень ч.3 ст. 81 ЦПК України звільнена від вказаних витрат при подачі позову до суду.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 180-183 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 10, 60, 79, 88, 130, 213, 214, 215, 294, 367 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, 1977року народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, 04.10.2004року народження, в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) до досягнення ним повнолітнього віку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.

Стягнення проводити з 11.06.2009 року.

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи на користь УДК в м. Донецьк в розмірі 250грн.

Рішення в частині утримання аліментів підлягає негайному виконанню в межах щомісячного платежу.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Димитровський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація