Судове рішення #8881378

Справа №2-4294/2008

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

13 листопада 2008 року.

Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу, Дніпропетровської області, у складі:

головуючого-судді     - Бондарєвої О.І.

при секретарі     - Давидовій Е.А.

за участю позивача     - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні, у залі суду, у місті ОСОБА_2, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Виконкому Центрально-міської районної у місті ОСОБА_2 ради про визнання права власності на самовільно збудовані прибудови та господарські споруди і будівлі, -

Встановив:

Позивач звернулася до суду з даним позовом, в обґрунтування своїх вимог зазначила, що згідно зі свідоцтвом про право на спадщину за законом, виданого нотаріусом Першої Криворізької державної нотаріальної контори /ВКК-953259/ 14.05.2008 року, за реєстровим №1-1998, зареєстрованого в КП ДОР «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», запис №54408, книга №234-248, що підтверджено витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно за №19267167 від 23.06.2008 року, вона є власницею домоволодіння, розташованого в м. Кривий Ріг, по вул. Політехнічна, №7, яке в цілому складається з житлового будинку «А-1», літньої кухні «Б», сараю «В», вбиральня «Г», душу «Д».

Раніше зазначене домоволодіння належало на праві приватної власності її померлому чоловіку, ОСОБА_3 За його життя, щоб покращити житлові умови родини, вона разом з чоловіком, за власні кошти, не отримавши дозволу Виконкому Центрально-міської районної у місті ради, прибудували до належного житлового будинку «А-1», прибудову «а-1», та збудували сарай «В», вбиральня «Г», душ «Д», на загальну суму 12104 грн. Ці побудови згідно з технічним висновком Державного НІПІ «Інститут», Дніпропетровська філія, Криворізький відділ комплексного проектування «Про розміщення та технічний стан будівель, розташованих на земельній ділянці домоволодіння №7 по вул. Політехнічній, у м. Кривому Розі», об'єкт №К-2242/08, виконані у відповідності до вимог будівельних норм ГСН-360-92 п.3.25.

Позивач звернулася до Виконкому Центрально-Міської районної у місті ради про визнання права власності на зазначені забудови, але отримала відмову, у зв'язку з чим вона просить суд визнати за нею право власності на зазначені забудови, оскільки спору на присадибну ділянку немає, забудови відповідають будівельним нормам, їх технічний стан визнано задовільним.

У попередньому судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач про час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився, позов визнав, просив суд розглядати справу у відсутності їх представника, про що надав письмову заяву №8/35-2905 від 28.10.2008р.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, у їх сукупності, приймаючи до уваги, що позивач не заперечує проти вирішення спору у попередньому судовому засіданні, суд вважає за необхідне задовольнити позов згідно до вимог ст. 174 ч. 4  ЦПК  України, з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Так, спірні будівництва, а саме: прибудова під літерою «а-1», розміром /2,50 х 3,06/ + /2,17 х 1,24/ кв.м., вартістю 5 803 грн.; сарай під літерою «В», розміром 6,32 к 2,40 кв.м., вартістю 3 894 грн.; вбиральня під літерою «Г», розміром 1,40 х 1,54 кв.м., вартістю 1415 грн.; душ під літерою «Д», розміром 1,40 х1,30 кв.м., вартістю 992 грн.; самочинно збудовані на земельній ділянці домоволодіння №7, розташованій по вул. Політехнічній у м. Кривому Розі.

Дана обставина підтверджуються Технічним висновком про розміщення та технічний стан будівель на земельній дільниці домоволодіння №7, по вул. Політехнічній у м. Кривому Розі від вересня 2008 року, а також повідомленням КП ДОР «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», за вих. №97528 від 04.04.2008 року, про виявлення самочинного будівництва та вартості самочинно зведених будівель.

Зазначене домоволодіння належить на праві приватної власності позивачу на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого нотаріусом Першої Криворізької державної нотаріальної контори /ВКК-953259/ 14.05.2008 року, за реєстровим №1-1998, та зареєстрованого у Криворізькому міському бюро технічної інвентаризації, про що 23.06.2008 року у реєстровій книзі за №234-24 8, зроблений відповідний запис за №54408.

Спірні будівництва відповідно до ч.1 ст.37б ЦК України є самочинними будівництвами, оскільки були збудовані на земельній ділянці без належного дозволу.

Однак, відповідно до ч.3 ст.376 ЦК України, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно, яким у даному випадку є житловий будинок №7, який розташований по вул. Політехнічній у м. Кривому Розі, на земельній ділянці якого й були збудовані спірні будівництва.

Разом з тим, відповідно до ч.5 ст.376 ЦК України, на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Отже, як встановлено у судовому засіданні, визнання права власності на спірні будівництва, самочинно збудовані на земельній ділянці уже збудованого домоволодіння №7, по вул. Політехнічній у м. Кривому Розі, не порушує права інших осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст.376 ЦК України, ст.ст.10, 11, 15, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити у повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинні збудовані будівництва - прибудову під літерою «а-1» до житлового будинку «А-1», розміром /2,50 х 3,06/ + /2,17 х 1,24/ кв.м., вартістю 5 803 грн.; сарай під літерою «В», розміром 6,32 х 2,40 кв.м., вартістю 3 894 грн.; вбиральня під літерою «Г», розміром 1,40 х 1,54 кв.м., вартістю 1415 грн.; душ під літерою «Д», розміром 1,40 х1,30 кв.м., вартістю 992 грн.; які розташовані на земельній ділянці домоволодіння №7, по вулиці Політехнічній у місті Кривому Розі.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через районний шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація