№ 2-1047/2009 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2009 року Волноваський районний суд Донецької області
у складі головуючого - судді Голуб Т.І.
при секретарі Метьолкіной Н.В.
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Волноваха справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення аліментів, визначених за рішенням суду,
ВСТАНОВИВ:
12.03.2009 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, пояснюючи, що постановою Волноваського районного суду від 11.06.2003 року з нього стягнуто аліменти на утримання сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1А частини з усіх видів заробітку та доходів. Рішенням Волноваського районного суду від 25.09.2007 року з нього на користь відповідачки на утримання дочки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, було стягнуто аліменти у розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку та доходів та на утримання відповідачки до виповнення дитині трьох років у тому ж розмірі. Рішенням Волноваського районного суду від 06.12.2007 року розмір аліментів, стягнутих з нього судом на утримання сина, був зменшений до 1/6 частини. У наступний час з нього стягуються аліменти більше 50 відсотків заробітної плати, що робить тяжким його матеріальне становище, тому просить суд зменшити розмір стягнутих з нього аліментів на утримання відповідачки з 1/6 частини на 1/10 частину.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідачка позов не визнала та пояснила, що позивач зобов*язаний сплачувати аліменти на утримання дітей та на її утримання саме у тому розмірі, який був визначений судом, оскільки його матеріальне становище це дозволяє.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров*я когось з них.
Судом встановлено, що з позивача ОСОБА_1 постановою Волноваського районного суду від 11.06.2003 року стягнуто аліменти на утримання сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку та доходів позивача.
Згідно рішення Волноваського районного суду від 25.09.2007 року, з нього також були стягнуті аліменти на користь відповідачки на утримання дочки, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку та доходів, а також аліменти у розмірі 1/6 частини заробітку та доходів на користь відповідачки на її утримання до виповнення дитині трьох років.
Рішенням Волноваського районного суду від 06.12.2007 року розмір аліментів, стягнутих з нього судом на користь відповідачки на утримання сина, ОСОБА_3, був зменшений з 1/4 частини на 1/6 частину.
Як вбачається із довідки про доходи, наданої позивачем, за місцем його роботи із заробітної плати утримуються аліменти на утримання неповнолітніх дітей та відповідачки, а також податок з доходів фізичних осіб і розмір усіх відрахувань перевищує 50 відсотків (щомісячний прибуток за 6 місяців 2619 гр. 16 коп.: 6 міс. = 436 гр., тобто нижче прожиткового мінімуму), що є порушенням прав позивача і вказана обставина становить останнього в тяжке матеріальне становище.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним зменшити розмір аліментів, виплачуваних позивачем на утримання відповідачки з 1/6 на 1/10 частину з усіх видів його заробітку та доходів.
Суд критично ставиться до пояснень відповідачки у судовому засіданні у тій частині, що позивач має матеріальну можливість сплачувати аліменти на її утримання у розмірі, встановленому рішенням суду, оскільки вони нічим не підтверджені, ніяких доказів про своє матеріальне становище вона суду не надала.
Керуючись ст. ст. 60, 212-215 ЦПК України, на підставі ст. 192 СК України, суд
ВИРІШИВ:
Зменшити розмір аліментів, стягнутих рішенням Волноваського районного суду від 25.09.2007 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на її утримання до досягнення дитиною, ОСОБА_4, трьох років, тобто до 30.06.2010 року, з 1/6 частини з усіх видів заробітку та доходів до 1/10 частини.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Донецької області через Волноваський районий суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до Апеляційного суду або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.