Справа №2-0-329\08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2008 року Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Сиротникова Р.Є.,
народних засідателів - Маслової Т.П., Ларютіної І.І.
при секретарі - Хмельковій О.О.,
за участю прокурора - Сорока М.К.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву головного лікаря ХОКПЛ № 3 про примусову госпіталізацію до психіатричного закладу ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
встановив:
В Московський районний суд м. Харкова звернувся з заявою головний лікар ХОКПЛ № 3 про примусову госпіталізацію хворої ОСОБА_1 на підставі ст.16 Закону України «Про психіатричну допомогу».
В судовому засіданні представник ХОКПЛ № 3, яка діє на підставі довіреності, підтримала заяву лікарні про примусову госпіталізацію та зазначила, що ОСОБА_1 була оглянута комісією лікарів 04.09.2008 року і, відповідно до висновків вказаної комісії, у хворої був встановлений діагноз шизофренія, параноїчна форма, безперервне протікання. Хворіє з 1996 року, неодноразово госпіталізувалася до ХОКПЛ №3 з галюцинаторно-параноїчною симптоматикою. Хвора схильна до здійснення агресивних дій у відношенні рідних. Раніше застосовувалася примусова госпіталізація, яка була пов'язана з загостренням хвороби , з активним утворенням маячні та скоєнням соціально-небезпечних дій. Госпіталізація пов'язана з погіршенням стану здоров'я. Згоду на лікування не дала. В наслідок захворювання хвора в цей час уявляє небезпеку для себе та оточуючих, нездатна здійснювати свої життєві потреби та потребує примусового лікування в умовах психіатричного стаціонару.
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
ОСОБА_1 госпіталізована до ХОКПЛ № 3 04 вересня 2008 року з діагнозом шизофренія, параноїчна форма, безперервне протікання. В цей час від добровільного лікування відмовляється. Відповідно до акту психіатричного огляду від 04 вересня 2008 року госпіталізованої хворої ОСОБА_1 у неї встановлений діагноз шизофренія, параноїчна форма, безперервне протікання. Хворіє з 1996 року, неодноразово госпіталізувалася до ХОКПЛ №3 з галюцинаторно-параноїчною симптоматикою. Хвора схильна до здійснення агресивних дій у відношенні рідних. Раніше застосовувалася примусова госпіталізація, яка була пов'язана з загостренням хвороби , з активним утворенням маячні та скоєнням соціально-небезпечних дій. Госпіталізація пов'язана з погіршенням стану здоров'я.
Враховуючи, що на цей час у хворої неадекватна поведінка, від лікування хвора відмовляється, згоди на госпіталізацію не дала, але уявляє небезпеку для себе та оточуючих, нездатна здійснювати свої життєві потреби в зв'язку з чим їй рекомендоване примусове лікування відповідно до ст.16 Закону України «Про психіатричну допомогу».
Встановлені факти свідчать про наявність у ОСОБА_1 психічного захворювання, а також про те, що хвора уявляє суспільну небезпеку та потребує примусового лікування.
В зв'язку з викладеним, суд вважає можливим застосувати в відношенні хворої ОСОБА_1 примусову стаціонарну психіатричну допомогу.
Керуючись ст. ст. 11, 60, 212, 213-215, 281 - 282 ЦПК України, ст. 284 ЦК України, ст. ст. 14, 16, 22 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд –
вирішив:
Застосувати в відношенні ОСОБА_1 примусову госпіталізацію в умовах психіатричного стаціонару ХОКПЛ № 3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.