Справа № 2-352/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.03.2009 року Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого: Дворніченка В.І., при секретарі: Турок Б.Б.
за участі позивачів: ОСОБА_1, ОСОБА_2 представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши в судовому засіданні в місті Виноградові справу за позовною заявою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до виконкому Олешницької сільської ради Виноградівського району, треті особи без самостійних вимог ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визначення додаткового строку достатнього для подачі заяви для прийняття спадщини
ВСТАНОВИВ:
Позивачки ОСОБА_1 та ОСОБА_2. звернулися в суд з позовом до виконкому Олешницької сільської ради Виноградівського району, треті особи без самостійних вимог ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визначення додаткового строку достатнього для подачі заяви для прийняття спадщини після смерті матері, ОСОБА_6, яка померла 22.03.2007 року.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 22.03.2007 року померла мати позивачів ОСОБА_6, після смерті якої відкрилась спадщина, а саме право на земельну частку (пай) у землі розміром 2, 18 га, яка перебуває у колективні власності КСП «Нове життя» і належала померлій ОСОБА_6, що стверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЗК №0088304, виданого 01.07.1997 року. Спадкоємцями по закону на спадкове майно померлої ОСОБА_6 в.Ю. є позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Треті особи без самостійних вимог, ОСОБА_4, чоловік померлої та ОСОБА_5, син померлої, подали заяви про відмову від спадкового майна на земельну частку (пай)на користь позивачів. При зверненні до Виноградівської держнотконтори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на майно, після смерті ОСОБА_6 нотаріусом їм було відмовлено у видачі вище названого правовстановлюючого документу в зв’язку з пропуском строку, передбаченого ст. 1270 ЦПК України. Позивачки вважають, що шестимісячний строк для прийняття спадщини ними пропущено з поважних причин, оскільки, крім незнання встановленого законом порядку для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, основною причиною пропуску строку стало те, що вони перебували у важкому матеріальному становищі і не мали достатніх коштів для оформлення всіх необхідних документів та вчинення дій в передбачений законом термін. Тому, вважаючи причини пропуску строку на прийняття спадщини поважними, просять в судовому порядку визначити їм додатковий строк, достатній для прийняття спадщини після смерті матері, ОСОБА_6
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засідання позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила такі задовольнити з підстав, наведених в позовній заяві.
Позивачка ОСОБА_2 в судовому засідання позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила такі задовольнити з підстав, наведених в позовній заяві.
Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечив проти задоволення заявлених позовних вимог.
Треті особи без самостійних вимог ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, в судове засідання не з'явилися, однак подали до суду заяви про розгляду справи у їх відсутності, щодо заявлених позовних вимог не заперечують.
Заслухавши пояснення сторін, обстеживши матеріали справи, та враховуючи, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлені ті обставини на які посилаються позивачі в своїй заяві.
Розглядаючи вказану справу в межах заявлених вимоги та наданих сторонами доказів, суд приходить до переконання, що дані конкретні правовідносини врегульовані Цивільним кодексом України.
У відповідності до ч. 1 ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, а згідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Разом з тим, ч. 3 ст. 1272 ЦК України регламентовано, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Тому, на підставі всього вище наведеного, приймаючи до уваги документальні докази, надані позивачами на ствердження позовних вимог (відмова нотаріуса (а.с. 5), свідоцтво про смерть матері (а.с. 6) сертифікат на право на земельну частку (пай) (а.с. 7), суд приходить до переконання, що позивачами строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_6 пропущено з поважних причин і їм слід визначити додатковий строк, достатній для подання ними заяви про прийняття спадщини за законом.
Керуючись ст. ст. 10, 31, 60, 130, 169, 212, 213, 215, ЦПК України, ст. ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканці с.Олешник, вул. П.Копчі, 37, Виноградівського району та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканці с. Олешник, вул. Соломіна, 15 Виноградівського району, додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини за законом на майно, після смерті матері, ОСОБА_6, яка померла 22.03.2007 року, - до 01. 07.2009 року.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з наступного дня після проголошення рішення, а також апеляційна скарга - протягом двадцяти днів з наступного дня після подання заяви про апеляційне оскарження, через даний районний суд.
- Номер: 2-во/697/10/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-352/2009
- Суд: Канівський міськрайонний суд Черкаської області
- Суддя: Дворніченко В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.04.2019
- Дата етапу: 24.04.2019