Судове рішення #88719829



Придніпровський районний суд м.Черкаси

м. Черкаси, вул. Гоголя, 316, 18001, (0472) 37-30-76


справа № 2а-579/11

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2011 року Придніпровський районний суд м . Черкаси в складі :

-головуючого - Клочко О.В.

-при секретарі - Туз Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м . Черкаси справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м . Черкаси про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, стягнення суми -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м . Черкаси про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, вказуючи , що пенсія за віком йому призначена в 2005 році.

На обліку перебуває в Управлінні Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси .

Після призначення пенсії продовжував працювати і після набуття 24 місяців страхового стажу 13 березня 2009 року подав до Управління заяву та всі необхідні документи з проханням перерахувати пенсію за стажем роботи та заробітною платою .

З березня 2009 року набув право проведення перерахунку пенсії у зв`язку із збільшенням страхового стажу після призначення пенсії \ 24 місяці \ та заробітку .

З 1 березня 2009 року йому проведено перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної плати \ доходу \ в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка розраховується для обчислення пенсії за 2007 рік.

7 грудня 2010 року за вихідним № 1299\05 відповідачем надані письмові роз`яснення щодо застосування як бази розрахунку заробітної плати за 2007 рік, які не грунтуються на законі.

З врахуванням наданих в розпорядження відповідача документів та ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування « від 9.07.2003 року № 1058-1V ( 1058-15) перерахунок пенсії повинно було здійснено із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2008 рік , який передує перерахунку пенсії. Проте , відповідачем вимоги вищевказаного Закону проігноровано , в порушення ст. 42 вищевказаного Закону України №1058-1V ( 1058-15) перерахунок пенсії проведено із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік, внаслідок чого порушено його конституційні права , з вини відповідача він втратив значну добавку до пенсії.

Просив суд визнати дії відповідача неправомірними та зобов`язати провести перерахунок його пенсії з 1 березня 2009 року із застосуванням показника середньої зарплати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачені страхові внески за 2008 рік .

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився , надавши письмову заяву від 13 січня 2011 року про те, що адміністративний позов підтримує , справу просив розглядати без його участі.

Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м . Черкаси в судове засідання не з`явився , надавши клопотання про можливість розгляду справи у їхню відсутність від 10 січня 2011 року, адміністративний позов не визнають.

Дослідивши письмові матеріали справи , суд вважає , що дій відповідача мають бути визнані неправомірними та зобов`язано здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 березня 2009 року із застосуванням показника середньої зарплати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачені страхові / внески за 2008 рік .

Такий висновок суду базується на вимогах Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування « від 9 липня 2003 року № 1058-1У відповідно до якого у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше, ніж 24 місяців страхового стажу після призначення \ попереднього перерахунку \ пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати \ доходу \ з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

При цьому, з періоду, за який враховується заробітна плата \ дохід \ для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону Л ст. 42 ЗаконуЛ Такий порядок перерахунку пенсій існує з 2004 року .

З прийняттям КМ України постанови за № 530 від 22 травня 2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян « із змінами, внесеними згідно з постановою КМ України №355 \ 355-2009 - п \ від 14.04.2009 року \ додатково див. постанову Окружного адміністративного суду м . Києва №2\385 ( 385805-09 ) від 15.06.2009 року такий порядок перерахунку пенсій не змінився , що вбачається із п.11 вказаної постанови : у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону \ 1058-15\ продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення \ попереднього перерахунку \ пенсії незалежно від перерв у роботі.

Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати \ доходу \, з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 Закону \ 1085-15\, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону \ 1058-15\ враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата \ дохід \ для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону \ 1058-15\.

Тобто, під час перерахунку пенсії з урахуванням заробітку за періоди стажу, визначені частиною першою статті 40 Закону \ 1058-15\, потрібно застосовувати середню заробітну плату в Україні за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Відповідно до обставин справи ОСОБА_1 після призначення пенсії, продовжував працювати та після набуття 24 місяців страхового стажу 13 березня 2009 року подав до відповідача заяву та всі необхідні документи для здійснення перерахунку пенсії з 1 березня 2009 року за стажем роботи та заробітною платою .

З врахуванням вищевикладеного та Закону \ 1058-15\, відповідач мав здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 березня 2009 року із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачені страхові внески за 2008 рік.

Оскільки відповідачем такий перерахунок здійснено всупереч вказаного Закону 1058-15 , то адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення .

Оскільки ОСОБА_1 не в повній мірі виплачена сума пенсії з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, тому виплата за минулий час пенсії в такому разі не обмежується строком.\ст.46 Закону України від 9.07.2003 року №1058\1 V «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Посилання відповідача в письмовій відповіді за №1299\05 від 7.12.2010 року на адресу заявника, як на підставу для спростування позовних вимог позивача ОСОБА_1 , на виникнення правової колізії, яка полягає в тому, що норми ст.ст. 40,42 Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування» втратили чинність, а рішення щодо дії попередньої редакції зазначених норм не приймалися, є необгрунтованими та такими, що не відповідають чинному законодавству України, і такими , що порушують права та охоронювані законом інтереси позивача ОСОБА_1 .

Відповідно до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Закони мають вищу юридичну силу та підлягають виконанню на всій території України , а тому, письмові заперечення відповідача не ґрунтуються на Законі, і ніяким чином не спростовують вимоги ОСОБА_1 .

Це суперечить чинному законодавству, а саме, Закону 1058-15 та ущемляє права та інтереси громадян, в даному випадку ОСОБА_1 , як пенсіонера .

Конституційні права і свободи гарантовані Державою, відповідно до частини другої статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності Держави.

Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком Держави, що і відображено у принципі верховенства права.

За таких обставин адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення .

На підставі ст.ст. 2, 17,19, 49,69,121 КАС України, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, ст.ст. 21,22,50,55,64 Конституції України , ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування « , суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м . Черкаси по відмові ОСОБА_1 у перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої зарплати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачені страхові внески за 2009 рік неправомірними.

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м . Черкаси провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 1 березня 2009 року із застосуванням показника середньої зарплати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачені страхові внески за 2008 рік . Апеляційна скарга на постанову суду перійої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.


Головуючий


  • Номер:
  • Опис: про стягнення заборгованості
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 2а-579/11
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Клочко О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.02.2016
  • Дата етапу: 29.02.2016
  • Номер:
  • Опис: про поновлення строку та перерахунок пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2а-579/11
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Клочко О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.12.2010
  • Дата етапу: 26.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація