Справа № 2-289/2010 р
РІШЕННЯ
Іменем України
13 квітня 2010 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді Р.Р.Потапенко
при секретарі О.А.Войтенко
за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт Новопсков справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Осинівської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Новопсковського районного суду з позовом, у якому просить встановити йому додатковий строк для подачі заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за закоповітом, яка відкрилася після смерті прадіда – ОСОБА_2, померлого 09.01.2007 року у вигляді домоволодіння, розташованого в с.Осинове, вул.Октябрьська, 38 Новопсковського району та двох майнових паїв майнового паю у розмірі 10228 грн. та 13543 грн., якими користується СВОК «Слобожанський».
У судовому засіданні позивач наполягав на позовних вимогах.
Представник відповідача у судове засідання не з”явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, з позовними вимогами згоден.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що 27.12.2005 року ОСОБА_2 склав заповіт, відповідно якого все своє майно, яке буде належати йому на день смерті заповів позивачу по справі - ОСОБА_1. 09.01.2007 року ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-ЕД № 095645, виданим 12.01.2007 року Осинівською сільською радою Новопскоського району. Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина у вигляді:
1) домоволодіння, розташованого по вул.Октябрьська,38 с.Осинове Новопсковського району;
2) майнового паю, розміром 13543 грн. та розміром 10228 грн., які знаходяться у СВОК «Слобожанський» Новопсковського району.
Судом встановлено, що у встановлений законом шестимісячний строк позивач не надав заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, у зв”язку із цим не зміг оформити належним чином свідоцтво про право власності.
Причиною пропуску встановленого законом строку з”явилося те, що позивач знаходився у скрутному матеріальному становищі, так як він не працює та має на своєму утриманні неповнолітню дитину.
У відповідності зі ст.1272 ч.3 ЦК України – за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може встановити йому додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та надані письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки вони законні, обгрунтовані, доказово підтверджені матеріалами справи й не спростовані відповідачем.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,60,130,174,212-215, 223 ЦПК України,
ст. 1272 ч.3 ЦК України суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Осинівської сільської ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити повністю.
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю три місяця з моменту набрання судовим рішенням законної сили, для подачі заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлого 09.01.2007 року .
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано, а в разі подачі заяви про апеляційне оскарження – після закінчення двадцятиденного строку, встановленого для подачі апеляційної скарги, якщо така не була подана.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд. Апеляційну скаргу на рішення може бути подано апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: