Судове рішення #8864587

                                                      Справа № 2а-98/10

   ПОСТАНОВА
        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    12 березня 2010 року Першотравневий районний суд м. Чернівці

в складі:

головуючої судді Федіної А.В.

при секретарі Вержак І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС сержанта міліції відділу державної автоінспекції м. Красноперекопськ АРК ОСОБА_2 про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення незаконною та її скасування,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Першотравневого районного суду м. Чернівці з адміністративним позовом до інспектора ДПС сержанта міліції відділу державної автоінспекції м. Красноперекопськ АРК ОСОБА_2 про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення незаконною та її скасування, посилаючись на те, що постановою про адміністративне правопорушення від 16.08.2009 року на нього було накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 гривень.

Вважає, що постанова є незаконною та такою, що підлягає скасуванню, так як він не підписував вказану постанову, підпис в постанові не його, а також  його не ознайомили з протоколом та не роз»яснили права та обов»язки.  

Про вказану постанову він дізнався лише 09 грудня 2009 року у відділі державної виконавчої служби Першотравневого району м. Чернівці. Просив поновити строк на оскарження, визнати незаконною та скасувати постанову від 16.08.2009 року про накладення адміністративного стягнення.

В судове засідання позивач не з»явився, від нього надійшла заява про розгляд справи у його відсутності. Крім того, в заяві вказав, що свої позовні вимоги підтримує.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце слухання справи, про що свідчить повідомлення про вручення повістки, про причину неявки суд не повідомив.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов ОСОБА_1 обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що постановою про адміністративне правопорушення від 16.08. 2009 року ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП.

 Згідно постанови ОСОБА_1 16 серпня 2009 р. о 17 год. 35 хв. на автодорозі Херсон-Керч-Красноперекопськ керуючи автомобілем НОМЕР_1, порушив правила розташування на проїзній частини, тим, що виїхав на смугу, визначену дорожнім знаком 5.16, здійснив рух на ній прямо, чим порушив п.п. 11.1 Правил Дорожнього руху України. Смуга призначена  для повороту ліворуч, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 122 КУпАП ( а.с. 5);

Згідно ст.251 КпАП України доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

    Частиною 2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

    Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства встановлена презумпція вини суб’єкта владних повноважень, що означає його обов’язок довести правомірність свого рішення, дій чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.

    Оскільки, позивачу постанова про притягнення до адміністративної відповідальності не була направлена в передбачений законом триденний строк, про існування постанови ОСОБА_1 дізнався з моменту отримання її копії у відділі державної виконавчої служби Чернівецького Управління юстиції, суд вважає, що пропущений з поважних причин ОСОБА_1 строк на оскарження постанови слід поновити.      

    Оскільки представник відповідача в судове засідання не з’явився без поважних на те причин, а також не подав своїх заперечень проти позову, які б спростовували твердження позивача, суд, при ухваленні рішення, виходить із доказів, які були надані позивачем.

Постановою Пленуму Верховного Суду України №11 від 11.06.2004 року «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 Кодексу України про адміністративні правопорушення» передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя має своєчасно, всебічно, повно й об’єктивно з’ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.

Таким чином, дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши норми чинного законодавства та практики, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню в повному обсязі

    Керуючись ст.ст.14-1, 251, 258, 287, 288 КпАП України, ст.ст.70, 71, 72, 79, 86, 87, 94, 122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

    Позов задовольнити.

 Поновити строк на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення.

 Скасувати постанову серії АК №025909 від 16.08.2009 року по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 по ст. 122 ч.2 КупАП.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складення постанови в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку п.5 ст.186 КАС України.

      Суддя  Першотравневого

    районного суду м. Чернівці                   А.В. Федіна

 

 

 

  • Номер: А/875/449/16
  • Опис: про визнання дій неправомірними та зобов"язання здійснити перерахунок пенсії, Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
  • Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
  • Номер справи: 2а-98/10
  • Суд: Київський апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Федіна Аліна Василівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.01.2016
  • Дата етапу: 11.02.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація